2014 Slovnaft Cup

610 divákov

fotografie – pod textom

KOMENTÁR K ZÁPASU

V zápase 2.kola Slovnaft cupu sa stretli mužstvá, ktoré od seba delia dve súťaže. Domáce Brusno bolo proti účastníkovi play off Európskej ligy jasným outsadrom. Domáci sa tak mohli spoliehať len na chyby Trnavy a rýchle protiútoky. Ako prvý pohrozili hostia, keď už v 5.minúte pohrozil strelou do žrde z priameho kopu Cleber. Domáci sa zameriavali hlavne na pozornú obranu a prehusťovanie priestoru pred vlastnou šestnástkou. Týmto dokázali eliminovať tlak súpera, ktorý sa tak nedostával do výraznejších šanci. Strely hostí končili prevažne vedľa domácej brány alebo ich zblokovala domáca obrana. Brusno sa snažilo hroziť z brejkov ale náznaky, ktoré tam boli dokázala obrana Trnavy vyriešiť skôr ako by mali znamenať väčšie nebezpečenstvo pre ich brankára. Keď sa Trnava nemohla presadiť kombinačne skúšala to jednoduchými narážačkami a centrovanými loptami pred domáceho brankára, no ani tento spôsob hry im neprinášal želaný gól, ktorým by dokázali eliminovať domáce nadšenie. tí aj silou morálno-vôľových vlastností dokázali s favoritom držať krok a tak sa išlo do kabín za priazdnivého stavu 0:0.
Cez polčas bolo v hosťujúcej šatni trošku rušnejšie ako by sa čakalo. Hosťujúci tréner Jarábek musel zdvihúť hlas a poriadne svojim hráčom dohovoriť. Naopak v domácej šatni sa hráči museli poriadne vydýchať a načerpať nové fyzické sily, lebo tých psychických mali ešte dosť. Tak ako skončil prvý polčas začal sa aj ten druhý. Hostia neustále dobíjali domácu bránu a keďže tým už ubúdali sily bolo otázkou času, kedy skórujú. podarilo sa im to v 59. minúte, keď domáci stratili loptu v strede ihriska, Cleber dostal loptu za obranu a pomedzi nohy vybiehajúceho Škubáka otvoril skóre zápasu. Hostia sa viac ukludnili a nechali priestor na útočenie aj domácim. Bobok slabou strelou z poza šestnástky nemohol výraznejšie ohroziť hosťujúceho Kneževiča. Hostia z Trnavy sa pokúšali pridať poisťujúci druhý gól, no ten neprichádzal. a tak udreli domáci. V 73.minúte po rýchlom protiútoku vnikol do šestnástky Púchy, obišiel obrancu a krížnou strelou ľavačkou rozjasal divákov. Tento moment dodal domácim do žíl novú krv a odhodlanie. Škoda, že sa viac nepridali aj diváci svojimi hlasivkami. Hosťom sa však za šesť minút podarilo opäť strhnúť vedenie na svoju stranu. Po rohovom kope sa lopta dostala až na zadnú žrď k Egertovi a jeho nepodarená strela sa ešte obtrela o Belkov chrbát a skončila v domácej bráne. Aj po tomto momenta mali domáci šancu na vyrovnanie. Hostia pohrozili strelou Clebera, ktorú domáci Škubák vyrazil. Najskôr dostal loptu do brejku Sokol, no namiesto vniknutia do šestnástky volil zaseknutie a strelu, ktorá nemohla ohroziť brankára hostí a o pár minút neskôr prešiel roh Szczepaniaka cez celú päťku hostí. V závere mohol ešte zvýšiť Janečka ale sám zoči voči Škubákovi neuspel.Diváci v Brusne mohli vidieť napínavý a atraktívny zápas, aj keď Trnava nepricestovala v nasilnejšom zložení. Bodaj by takýchto zápasov bolo ešte viac, lebo pre každú obec je sviatkom hrať s ligovými mužstvami.

zdroj : http://fkbrusno.weblahko.sk/

Brusno dlho vzdorovalo Trnave, Kremnička vyradila Ružomberok Druhé kolo Slovnaft Cupu pokračovalo ďalšími súbojmi. Do nich sa zapojili aj mužstvá z nášho regiónu, konkrétne FK Brusno – Ondrej, ŠK Kremnička a FK Rakytovce. Stretnutie Jupie Podlavice Badín s Javorníkom Makov sa pre nespôsobilý terén neodohral. FK – 34 Brusno – Ondrej – FC Spartak Trnava 1:2 (0:0) Góly: 73. Púchy – 59. Cleber, 78. Egert. ŽK: 30. Giertl – 21. Egert. Zápas sledovalo v Brusne 610 divákov. Domáce Brusno favoritovi dlho odolávalo. Prvý gól inkasovalo až po necelej hodine hry, keď sa trafila nová posila bílych andelov Cleber. V 73. minúte však rozjasal domácu tribúnu Šimon Púchy, ktorý svojim gólom zápas vyrovnal. Brusno sa však z nerozhodného stavu netešilo dlho, pretože v 78. minúte poslal Spartak opäť do vedenia Tomáš Egert. V závere už gól nepadol a tak po tesnom víťazstve postupuje ďalej fortunaligové mužstvo. Fotogalériu zo zápasu nájdete pod článkom.

Čítajte viac na: https://bbonline.sk/foto-brusno-dlho-vzdorovalo-trnave-kremnicka-vyradila-ruzomberok/