2012-2013 IV.liga „MRS“ MUŽI „A“

2012-2013 IV.liga MUŽI „A“

„Majstrovstvá regiónu STRED“

Tréner :  Patrik Palider

Hráči :   Dominik Škubák, Michal Borbély, Dávid Marko, Tomáš Giertl, Ivan Varga, Peter Belko, Róbert Patráš, Roman Chomistek, Zdenko Cimerman, Ivan Sojak, Peter Szczepaniak, Bartolomej Gonos, Erik Gemzický, Róbert Smrek, Filip Vajda, Matúš Bošela, Ján Vician, Jakub Kučera

Konečná tabuľka :

2012-2013 III-liga

2012-2013 III-liga

Zápasy a výsledky :

2012-2013 III-liga

2012-2013 III-liga


zdroj:  komentáre zápasov písal Dominik Śkubák

 

18 kolo Bytča – Brusno 2:1 (1:0)
góly:Špánik, Lopušan – Sojak
ŽK:Šamaj – Škubák
ČK:Belko
rozhodovali:Nemček – Butora,Jakubjak
Zostavy:
Bytča:
Krištof-Šamaj,Špánik,Pauer,Mráz,Gajdošík(77.Šebeňa),Tomáš,Hrenák,Čikota,Lopušan,Gdovičin
Brusno:Škubák-Giertl,Patráš,Belko,Borbély-Sojak-Bošela,Chomistek,Cimerman,Marko-Varga
KOMENTÁR K ZÁPASU
Na posledný zápas sezóny vycestovalo len torzo mužstva. V zostave sa dokonca musel na poslednú chvíľu objaviť aj zranený Chomistek a keďže na lavičke boli len tréneri a vedúci nemal ani kto striedať. Hostia začali zle a už v tretej minúte po zaváhaní Škubáka a následne Patráša sa domáci dostali do šance, ktorú domáci kapitán Špánik premenil strelou z vnútra pokutového územia. Po tomto momente sa domáci ukludnili a držali loptu na svojich kopačkách, no nedostávali sa do šancí. Naopak po dlhej lopte Varga obišiel domáceho brankára, no svoje zakončenie z uhla neumiestnil do odkrytej brány. Domáci hrozili hlavne po stranách, no na šťastie hostí neboli vo finálnej fáze presní. V 24.minúte unikal domáci hráč, Belko ho zastavil za cenu faulu a na počudovanie hlavný rozhodca Nemček vytiahol červenú kartu, napriek tomu, že faulovaný hráč by nešiel sám na brankára a ešte aj asistent rozhodcu Jakubjak mu naznačoval udelenie žltej karty. Napriek tomu mali hostia ešte jednu šancu v prvom polčase, keď roh Marka sa dostal po predĺžení až na zadnú tyč, kde hlavičkoval Chomistek mimo bránu.
Druhý polčas sa Brusno zameralo na bránenie a rýchle protiútoky. Domáci vďaka výhode jedného hráča mali viac priestoru a dokázali prečíslovať hostí. Vypracovali si aj šance a jednu z nich v 63.minúte premenil z blízka Lopušan. Ďalšiu šancu mal po zlej rozohrávke hosťujúceho brankára domáci Tomáš, ale Škubák jeho strelu z 20 metrov vyrazil na roh. Hostia mohli ísť do šance v 69.minúte, ale Bošela neprihral Cimermanovi do behu, ten musel na loptu počkať, domáci hráči sa stihli vrátiť a odzbrojiť ho. Domáci mohli skórovať v 75.minúte, ale Škubák Špánikovu strelu vyrazil nohou a o minútu neskôr zneškodnil reflexívne aj hlavičku Lopušana. V 89.minúte zápasu vyšiel hosťom brejk a strelou z rohu päťky znížil Sojak. V závere vrhli hostia všetko do útoku a ešte mohli vyrovnať, keď v šestnástke hostí vyhral hlavičku Škubák, lopta sa dostala k Vargovi a jeho zakončenie zblokoval domáci hráč a brankár loptu chytil. Brusno zvládlo sezónu ako nováčik vcelku dobre a skončilo na 5.mieste, aj keď hlavne na jar sa nevyhlo nevyrovnaným výkonom, ktoré ho stáli lepšie postavenie v tabuľke.


28.kolo Brusno – D.Tižina 4:0 (2:0)
góly:Varga, Belko, Škubák(11m), Patráš
ŽK:Šimček
rozhodovali:Kapusta – Horák,Ligas
Zostavy:
Brusno:
Škubák-Giertl,Belko,Vajda,Borbély-Bošela,Gonos(67.Cimerman),Sojak,Szczepaniak-Patráš,Varga
D.Tižina:Škrobák-Dirgas,T.Šimček,Padala,Miko-Povinec,Bugala,Beniač,Labuda-Mrázik,Kadáš(46.I.Šimček)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Zápas sa začal opatrne z oboch strán. Mužstvá sa dlhšiu dobu len oťukávali. Od 6. do 8.minúty mali hostia výhodu rohových kopov, no neboli úspešní. Aj v ďalšom priebehu zápasu boli hostia viac pri lopte, ale nedostali sa do žiadnych gólových príležitostí. Zásluhu na tom má aj dobre hrajúca obrana domácich, kde oproti minulému zápasu prišlo k dvom zmenám. Smreka nahradil Borbély a vykartovaného Gemzického Vajda. V 20.minúte poslali domáci center do šestnástky, hosťujúci brankár ukradol loptu domácim hráčom z hlavy. Domáci sa začali prebúdzať a z prvej príležitosti pohrozili. Center z ľavej strany sa dostal na nekrytého Patráša a jeho prihrávku zužitkoval na vedúci gól z blízka Varga. Domáci ďalej hrozili a strela Szczepaniaka letela mimo bránu. Hostia mohli vyrovnať v 29.minúte, ale domáci brankár bol na mieste a strelu vyrazil na roh. O minútu na to platilo nedáš dostaneš. Po chybnej rozohrávke hostí mali domáci výhodu rohového kopu, hostia nedokázali loptu odkopnúť do bezpečia a Belko nádhernou strelou z poza šestnástky z voleja zvýšil na 2:0. V závere polčasu strieľal nepresne Borbély a únik Szczepaniaka zastavila hosťujúca obrana a hlavný rozhodca ho posúdil ako dovolený, aj keď sa mohol pískať faul na domáceho hráča.
Do druhého polčasu nastúpili lepšie hostia a v 50.minúte po centri z priameho kopu hlavičkovali nad domácu bránu. Hostia boli naďalej aktívnejší, ale vyloženú šancu si nevypracovali a keď sa už dostali za chrbát domácej obrany pozorne zasiahol domáci Škubák. Domáci pohrozili v 70.minúte a zakončenie Vargu smerujúce do brány zachytil hosťujúci hráč rukou. Domáci mali výhodu pokutového kopu. K lopte sa postavil bankár Škubák a bezpečne zvýšil na rozdiel troch gólov. o 2.minúty neskôr vybojoval loptu na súperovej šestnástke Patráš a jeho krížna strela skončila za hosťujúcim Škrobákom. V 80.minúte po dlhom nákope Belka sa dostal k lopte Szczepaniak a jeho strelu hosťujúci brankár vyrazil na roh. V 81.minúte kopal Belko priamy kop, no prestrelil bránu hostí. V závere zápasu pohrozili aj hostia, ale v 85.minúte strela Beniača išla mimo domácej brány. V 86.minúte postupoval sám na bránu domáci Cimerman, jeho pokus zneškodnil hosťujúci brankár, lopta sa odrazila k Bošelovi a jeho zakončenie mierilo nad bránu. V závere zápasu mohol znížiť hosťujúci Beniač, ale preloboval domáceho brankára a aj jeho bránu. v poslednom domácom zápase predviedli domáci hlavne bojovný výkon, keď im chýbalo viacero hráčov, ktorí pravidelne nastupovali v základnej zostave.


16.kolo Čadca – Brusno 1:1 (1:0)
góly:Kormanec – Gemzický
ŽK:Kormanec, Ferenčák, Polka – Gemzický, Borbély, Varga, Smrek
rozhodovali:Jakubjak – Butora,Ligas
Zostavy:
Čadca:Hlava-Novotný,Pavolko(53.Kuric),Michalina,Pagáč,Kormanec,Kubišta,T.Tlelka,J.Tlelka,Ferenčák (86.Rajnoha),Polka(90.Krištofík)
Brusno:Škubák-Smrek,Gemzický,Belko,Borbély-Gonos,Vician(72.Bošela)-Giertl(77.Marko),Patráš, Szczepaniak-Varga
KOMENTÁR K ZÁPASU
V strede pracovného týždňa vycestovalo na zápas za svojím súperom do Čadce torzo mužstva. Aby toho nebolo málo tak cestou ich zastihla aj dopravná zápcha pod Strečnom. Vzhľadom k tomu, že to vyzeralo na dlhé zdržanie, vedenie mužstva zvolilo obchádzkovú trasu a tak autobus zmenil smer na D.Kubín a cez Terchovú a Starú Bystricu prišlo Brusno do Čadce o 17.15, čo bolo 15.minút po oficiálnom začiatku zápasu. Výkop bol tak posunutý na 17.30. Hostia vzhľadom k tomu, že mali veľmi málo času na rozcvičenie pôsobili v prvom polčase unaveným dojmom. Domáci to využili a od úvodu diktovali tempo hry. Hostia niekedy nevedeli kam skôr skočiť. Domáci hrozili hlavne z rohových kop, ktoré ich exekútori kopali výborne. Po jednom z nich v 20.minúte vyrazil loptu hosťujúci brankár a na odrazenú loptu najlepšie zareagoval domáci Kormanec a strelou zo šestnástky prepálil pätnásť hráčov stojacich pred hosťujúcim brankárom. Domáci naďalej tlačili a na hosťujúcich hráčov sa valil jeden útok za druhým. V 23.minúte mali domáci opäť výhodu rohového kopu, no tento raz predviedol výborný zákrok hosťujúci Škubák a v spolupráci s obrancami dostal loptu do bezpečia. Hostia sa snažili hlavne o brejkové situácie, no domáci ich do nich moc nepúšťali. A keď sa im už nejaký brejk naskytol, zakončili slabo alebo nepresne tak ako Gonos. Pred koncom polčasu sa už hra vyrovnala a tak sa dohrávalo hlavne medzi šestnástkami. Žiadne z mužstiev si nevypracovalo gólovú príležitosť.
Do druhého polčasu nastúpili mužstvá s odhodlaním zmeniť doterajší výsledok. Domáci chceli pridať poisťujúci gól, naopak hostia mali snahu o vyrovnanie. Druhý polčas bol iný ako prvý. Domáci sa stiahli do defenzívy a hostia začali viac útočiť. Získali hernú prevahu a hráči Čadce sa len ťažko dostávali do šancí. Ani snaha hostí vyložené šance nepriniesla a s náznakmi si domáce mužstvo dokázalo poradiť. Herne lepší však boli hostia, z čoho boli zaskočení nie len hráči, ale aj domáci fanúšikovia. K prvej dobrej šanci sa hostia dostali v 65.minúte, ale strelu Giertla z pravej strany vyrazil domáci brankár Hlava na roh. Hrozili aj domáci, ale prízemný center pred bránu odvrátil Borbély na roh. V 73.minúte nebezpečne vystrelil Gonos, domáci Hlava loptu udržal pred dobiehajúcim Bošelom. Šancu na zvýšenie skóre mali domáci po nakopnutí vysokej lopty do šestnástky hostí a zaváhaní Škubáka zostal domáci hráč prekvapený a tak sa kopal len roh. V závere zápasu vrhli hostia všetko do útoku a odmenou im bol vyrovnávajúci gól z kopačky Gemzického. Na jeho strelu bol domáci brankár krátky. Na tento gól už domáci nemohli reagovať, lebo po rozohraní odpískal hlavný rozhodca koniec zápasu.


26.kolo Brusno – B.Štiavnica 1:0 (0:0) nedohrané!!!
góly:
Škubák (11m)
ŽK:Necpal, Ďurovič
ČK:Necpal, Zuberník
rozhodovali:Wojčík – Korenčík,Juríček
Zostavy:
Brusno:
Škubák-Smrek,Gemzický,Belko,Borbély-Giertl,Gonos,Sojak(56.Vician),Szczepaniak-Patráš,Varga
B.Štiavnica:Pažout(62.Kraják)-Macejko,N.Barák,Ďurovič,Zuberník,Necpal,Kminiak,Hanus,Kulík,Šovčík,Ferenčík
KOMENTÁR K ZÁPASU
Úvod zápasu ovplivnil prudký dážď, ktorý podmčal terén. Domáce mužstvo sa od úvodu zápasu snažilo o skórovanie. V 5.minúte vystrelil z diaľky Gonos, Pažout jeho strelu vyrazil. Domáci neúnavne útočili a v 7.minúte potiahol akciu Smrek, prihral Vargovi a ten bez prípravy vystrlil z voleja vysoko nad. Brusno sa snažilo streliť gól a na ťažkom teréne sa pokúšalo o streľbu z každej vzdialenosti. Tak strielal v 13.minúte aj Patráš, ale mieril vysoko nad bránu hostí. V 15.minúte kopal Gonos priamy kop a jeho pokus nik netečoval a tak skončil tesne vedľa brány hostí. Hostia sa k prvému náznaku šance dostali v 19.minúte. Kminak kopal priamy kop, ale jeho pokus z 25 metrov letel vysoko nad bránu. Ten istý hráč mohol skórovať v 23.minúte po zaváhaní Gemzického, ale jeho slabú strelu domáci brankár kryl. Do tretice mal šancu na skórovanie Kminiak, Belko jeho strelu v sklze zblokoval. Hostia v tejto fáze podkurovali domácim a v 31.minúte vyrazil domáci brankár strelu Šovčika. Domáci mohli skórovať po šanci Szczepaniaka, ale jeho pokus minul Pažoutovu bránu. 37.minúta priniesla výhodu priameho kopu hostí, k lopte sa postavil Kulík a jeho pokus skončil na domácom brankárovi. Záver polčasu patril domácim. V 41.minúte kopal domáci Gonos rohový kop a Belko v obrovskej šanci hlavičkoval od brány hostí miesto na bránu. V úplnom závere polčasu získal loptu Varga a jeho pokus minul bránu.
Do druhého plčasu nastúpili mužstvá za dažďa a tak sa hralo na veľmi ťažkom teréne. V 52.minúte vystrelil Sojak a jeho strelu kuriózne tečoval Varga a Pažout jeho teč s námahou vyrazil. O dve minúty kopal hosťujúci kulík priamy kop a hlavička hosťujúceho hráča smeruje do domáceho brankára. 60.minúta priniesla kritický okamih. Na center Gonosa si nabiehal Patráš a po faule Zuberníka sa ocitol na zemi. Hlavný rozhodca po chvíli váhania na pokyn asistenta č.1 odpískal pokutový kop. Hosťujúci hráči tento moment nezvládli a hneď sa pustili do rozhodcu z čoho pramenili dve červené karty. Po tomto momente si hostí zvolal k lavičke asistent trénera L.Barák. Vyzeralo to, že hostia už nebudú pokračovať, ale nakoniec na zápas ešte nastúpili. k pokutovému kopu sa postavil domáci Škubák a s prehľadom premenil. Po tomto momente hostia vystriedali troch hráčov a následne sa im ďalší hráči zaranili. A tak v 69.minúte klesol počet hráčov hostí pod sedem a hlavný rozhodca zápas ukončil. Zápas bude zrejme po zasadnití ŠTK skontumovaní v prospech domácich na 3:0.


25.kolo Žilina B – Brusno 3:1 (3:1)
góly:Hrbek 2, Ďurica (11m) – Púchy
ŽK:
rozhodovali:
Košarník – Halfar,Tapfer
Zostavy:
Žilina B:
Bajza-Repáň,Akakpo,Ďuratný,Lončík-Poliaček,Perexta(65.Tlacháč),Ďurica,Púčala(56.Jasenovský)- Hrbek,Švikruha(72.Hirka)
Brusno:Škubák-Smrek,Gemzický,Belko,Borbély-Gonos,Sojak-Varga(80.Cimerman),Patráš,Szczepaniak-Púchy(88.Vajda)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Do Kotrčinnej Lúčky, kde hráva svoje domáce zápasy béčko Žiliny, vycestovalo z rôznych dôvodov trinásť statočných. Hneď od úvodu bolo jasné kto bude na ihrisku pánom, ale ešte predtým sa tešili hostia. V 3.minúte mali výhodu rohového kopu a na center Gonosa si naskočil Púchy a otvoril skóre zápasu. Domáci okamžite zapli na vyššie obrátky a hostí svojim pohybom a dobrou kombináciou pritlačili k vlastnej bráne. V 8.minúte dostal loptu za obranu Hrbek a Škubákovi nedal šancu a bolo vyrovnané. Domáci nespokojný s doterajším priebehom zápasu neustále vymýšľali ako prejsť cez hosťujúcu obranu. Vyšlo im to v 11.minúte, keď sa k lopte dostal na päťke Hrbek, ale Škubák jeho šancu zneškodnil. To nezlomilo domácu túžbu a neustále tlačili hosťujúce mužstvo. Druhý gól padol v 22.minúte po zaváhaní hosťujúceho mužstva, kde po ľavej strane ušiel Poliaček vnikol do šestnástky a stihol prehodiť hosťujúceho brankára a loptu do siete dorazil Hrbek. Po tomto góle  sa domáci trošku upokojili, ale naďalej sa tlačili pred hosťujúcu obranu, kde hrozili hlavne po strieľaných loptách z kraja popred obranu hostí. Aktívny bol hlavne domáci Poliaček a najlepší strelec súťaže Hrbek. Domácu hru dirigoval skúsený Ďurica a snažil sa vymyslieť ako prekonať obranný val hostí. Skúšal to po štandardných situáciách, ale aj z hry, ale buď loptu zachytila hosťujúca obrana alebo domácim nevyšla kombinácia. V závere polčasu mali domáci výhodu rohového kopu, hostia nedokázali loptu razantne odkopnúť a Varga fauloval v pokutovom území Hrbeka a rozhodca Košarník bez váhania nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Ďurica a aj keď hosťujúci brankár jeho strelu vystihol s istotou premenil a zvýšil na polčasových 3:1.
Do druhého polčasu nastúpili hostia s cieľom hrať pozorne v obrane a skúsiť niečo vymyslieť v útočnej fáze a keď sa naskytne šanca využiť ju. Naopak domáci zvyknutý na väčší gólový prídel s cieľom streliť ešte nejaké góly. V prvých dvadsiatich minútach druhého polčasu pozorne hrajúca obrana hostí domácich do vážnejšej šance nepustila a rohové kopy domácich odvrátila na čele s brankárom. V 66.minúte postupoval sám na brankára Švikruha, ale Škubák jeho šancu zneškodnil. Hostia mali v druhom polčase dve šance na skórovanie. Prvú spálil Varga, keď z blízka zakončil do padajúceho brankára a druhú Szczepaniak, keď ušiel domácej obrane, ale strela mu nesadla dobre a netrafil bránu. A aby toho nebolo málo tak domáci dokonca postupovali traja na brankára, ale Švihruha neprihral Hrbekovi presne a tak ten nemohol zasunúť loptu do prázdnej brány. Domáci mohli skórovať aj v 75.minúte, keď sa lopta po rýchlom protiútoku z ľavej strany dostala na pravú, kde bol Poliaček, ale jeho zakončenie zneškodnil hosťujúci Škubák.  Domáci si v zápase vypracovali ešte ďalšie šance, no tie zostali nevyužité a tak si hostia odniesli prijateľnú prehru.


17.kolo Brusno – Zvolen 2:1 (2:0)
góly:Gemzický, Varga – Kujan
ŽK:Belko, Sojak, Giertl – Kouřil, Sýkora
rozhodovali:Moják – Horák,Halfár
Zostavy:
Brusno:
Škubák-Smrek(78.Cimerman),Gemzický,Belko,Borbély-Giertl(83.Vician),Gonos,Sojak,Szczepaniak-Varga,(34.Chomistek)
Zvolen:Hoger-Kováč,Hraško,Vojtek,Jamnický,Kouřil,Huďan,Masný,Maľa,Sýkora,Záturecký
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci odhodlaní čo najskôr skórovať a uľahčiť si tak zápas sa hneď od úvodu pustili do svojho súpera. Už v 6.minúte mohol po centri Szczepaniaka skórovať Varga, ale zo 6 metrov vysoko prestrelil. Hostia sa osmelili po 10.minútach a strelu z priameho kopu domáci brankár vyrazil. Brusno sa naďalej snažilo o skórovanie a dočkalo sa v 20.minúte. Po sérii rohov sa lopta od Vargu dostala ku Gemzickému a ten na radosť prítomných skóroval. Hostia sa svojou aktivitou pričinili o chyby domácich hráčov a po jednej z nich vystrelili mimo domácej brány. V 26.minúte sa lopta od Szczepaniaka dostala ku Chomistekovi, ale Höger jeho strelu vyrazil a obrancovia hostí loptu odkopli. V 30.minúte hlavičkoval Varga, vyznamenal sa však hosťujúci brankár. ten istý hráč sa presadil v 32.minúte, aj keď s poriadnou dávkou šťastia, keď jeho strelu ešte tečovala hosťujúca obrana. Hostia naďalej hrozili, ale čistú šancu si nevypracovali. V závere polčasu sa mohol dostať do šance, ale pošmykol sa a nič z toho nebolo.
Úvod druhého polčasu mohol byť najskôr šťastný strelec Szczepaniak, mieril len do tyče a dorážka Giertla išla mimo. V 57.minúte vystrelil z diaľky Varga, hosťujúci brankár aj keď s námahou vyrazil. Hostia opäť dokázali využiť domáce zaváhanie a dostali sa do šance, strelu vyrazil Škubák na roh. 66.minúta a opäť v šanci Varga, no opäť neskóroval. A aby to nebolo s týmto hráčom všetko, tak v 70.minúte získal loptu v súboji s brankárom Högerom, ale nedokázal loptu poslať do opustenej brány a trafil len do bočnej siete. Najväčšiu šancu v doterajšom priebehu zápasu mali hostia v 72.minúte. Najskôr Škubák zneškodnil nájazd hosťujúceho hráča a v zápätí aj dorážku. 74.minúta priniesla samostatný nájazd Szczepaniaka, no ten ho zakončil mimo brány a Höger nemusel ani zasahovať. Hosťom sa podarilo znížiť v 86.minúte, keď využili zaváhanie domáceho kolektívu. Na záver sa ocitol v šanci znova Varga, ale opäť neskóroval. Domáci si vypracovali dostatok šancí, ale s ich realizáciou majú obrovské problémy.


24.kolo Brusno – Kalinovo 2:0 (0:0)
góly:Púchy, Patráš
ŽK:Gemzický, Púchy, Chomistek, Sojak – Šulaj, Koták
rozhodovali:Petrinec – Parobek,Hrmo
Zostavy:
Brusno:
Škubák-Giertl,Gemzický,Belko,Borbély-Chomistek(70.Varga),Gonos,Sojak,Szczepaniak(80.Bošeľa)- Púchy(89.Smrek),Patráš
Kalinovo:Lauko-Melicher,Ivan,Prepelica,Kolka,Radič,Šulaj,Koták(80.Hronec),Hazucha,Drugda(65.Štefánik), Paľaga
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci tréner po piatich zápasoch bez víťazstva naordinoval hráčom útočnú taktiku a vsadil aj na dvoch hrotových hráčov. Domáci hráči chceli aktívnou hrou a napádaním súpera už na jeho polovici docieliť včasné strelenie prvého gólu. Brusno malo viacej z hry, no jeho aktivita končila na dobre brániacich hosťoch. Naopak hráči Kalinova sa zamerali hlavne na defenzívu a svoje šance na skórovanie sústredili do brejkových situácií. Na šťastie pre Brusno sa im ani jeden v prvom polčase nevydaril a to aj vďaka pozorne hrajúcej obrane. Jedným z náznakov šancí bol priamy kop hostí, ktorý nepríjemne skočil pred domácim brankárom, ale tej loptu vyrazil na roh. Domáci sa snažili skórovať, no v bráne hostí stál pozorný Lauko. V závere polčasu ho strelou z 20 metrov vystrašil Sojak, avšak lopta letela tesne vedľa hosťujúcej brány.
Do druhého polčasu odhodlaní domáci nastúpili s cieľom prekonať brankára hostí. Najskôr sa zastreľovali z poza šestnástky, no ich pokusy zblokovala hosťujúca obrana alebo brankár Lauko. V 61.minúte však po priamom kope Gonosa najvyššie vyskočil Púchy a hlavou poslal domácich do vedenia. Až po tomto momente sa hostia odhodlali ku aktívnejšej hre a začali viac útočiť. No šance si dokázali vypracovať iba po zaváhaniach domácej obrany. Jednu takú mali v 72.minúte po strele Šulaja , ale domáci brankár bol na mieste a loptu na dva krát zneškodnil. Ďalšiu im ponúkol Belko v 81.minúte ale jeho zaváhanie dokázal v šestnástke napraviť Borbély. Domácim sa podarilo v závere zápasu streliť poisťovací gól, keď Patráš preloboval hosťujúceho brankára. V úplnom závere kopali hostia roh a hlavička jedného z hráčov skončila tesne vedľa pravej tyče domácej brány. Domáci si víťazstvo ustrážili a po mesiaci sa tešili znova víťazstva.


30.kolo Brusno – Pohronie B 1:1 (1:1)
góly:Púchy – Blaho
ŽK:Borbély – Sojka, Gajdoš
rozhodovali:Ligas – Škvarek,Horák
Zostavy:
Brusno:
Škubák-Borbély,Gemzický,Belko,Vician(71.Giertl)-Gonos-Varga(85.Smrek),Sojak(71.Marko), Chomistek,Szczepaniak-Púchy
Pohronie B:Packo-Blaho,Sojka,Gajdoš,Dobrota,R.Urgela,Drobňák,Matuškovič(33.Bodor),Zvara(87.Janúch), D.Urgela(74.Cvejkuš),Glab
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáce mužstvo povzbudené bodom zo Závažnej Poruby vstúpilo do zápasu aktívne s cieľom čo najskôr skórovať. V 8.minúte prešiel cez hosťujúcu obranu Szczepaniak a jeho center poslal Varga nad Packovu bránu. O minútu neskôr po rohu Gonosa hlavičkoval Púchy do tyče hosťujúcej brány. Hostia posilnený o viacerých hráčov áčka boli zdatným súperom. v 16.minúte vyskúšal pozornosť domáceho brankára R.Urgela, ten jeho pokus vyrazil na roh. V 20.minúte už domáci brankár taký úspešný nebol. Priamy kop D.Urgelu vyrazil len do Belka a pre Blaha nebol problém dopraviť loptu do opustenej domácej brány. Domáci sa od tohto momentu sústredili na vyrovnanie a to prišlo v 30.minúte. Center Gonosa poslal do brány hlavou Púchy. Hneď o minútu neskôr poslal krížnu loptu Borbély na Szcepaniaka, ale jeho dva pokusy zneškodnil výborný Packo. V závere polčasu nastrelil tyč hosťujúcej brány Gonos.
V úvode druhého polčasu prešiel obranou hostí Chomistek, ale jeho tečovaná strela skončila na bočnej sieti. Veľkú šancu na skórovanie mali domáci v 65.minúte. Rýchli brejk domáceho mužstva potiahol Púchy, prihral do vyloženej šance Gemzickému, ktorý svoj samostatný nájazd zakončil do padajúceho Packu. V 68.minúte vystrelil Gonos, Packovi lopta vypadla, no na dva krát ju dokázal zneškodniť. V 75.minúte mali hostia výhodu priameho kopu a ďalekonosnú strelu Škubák vyrazil na roh. V 83.minúte nebezpečne hlavičkoval Dobrota, domáci brankár jeho pokus vyrazil. V 86.minúte ušiel domácej obrane rýchlonohý Zvara, jeho center upratal do bezpečia Belko. Vzhľadom na priebeh zápasu je remíza spravodlivá, aj keď ani jedno mužstvo s ňou nebolo spokojné.


23.kolo Závažná Poruba – Brusno 1:1 (1:0)
góly:Praštiak – Púchy (11m)
ŽK:
rozhodovali:
Budáč – Čičmanec,Holas
Zostavy:
Z.Poruba:
Vyskoč-Račko,Mi.Repček,Gregor,Droppa-Ma.Repček,Čajka,Vretenár(63.Šveda),Praštiak-Králik, Húska(70.Beťko)
Brusno:Škubák-Borbély,Gemzický,Belko,Vician(58.Púchy)-Gonos-Chomistek(70.Bošeľa),Sojak,Patráš, Szczepaniak(90.Smrek)-Varga
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci mali úvod zápasu ako zo sna, keď sa hneď v 2.minúte ujali vedenia po chybe stopérov hostí, vnikol do šestnástky Praštiak, obišiel Škubáka a do prázdnej brány skóroval. No domácim gól skôr uškodil, ako by im mal dodať pohodu na svoje kopačky. Hostia aktívnou hrou a dobrou kombináciou nepúšťali domácich do šancí a tí tak hrozili len zo štandardných situácií a tie dokázala hosťujúca obrana spoľahlivo likvidovať. Hostia mohli vyrovnať v 18.minúte, ale Patrášovu strelu výborne zlikvidoval domáci Vyskoč. Hostia sa naďalej pokúšali o vyrovnanie, no proti bol domáci brankár, ktorý si poradil aj so šancou Szczepaniaka. Domáci zaskočení priebehom zápasu nemali do polčasu žiadnu gólovú šancu.
Do druhého polčasu nastúpili mužstvá ako skončili a hostia naďalej skúšali šťastie, ktoré by im doprialo vytúžené vyrovnanie. Dlho sa im to nedarilo a nepomohli im ani domáci, ktorí si skoro strelili po rohu hostí vlastný gól, ale lopta zastala na brvne domácej brány. Keďže hostia viac útočili, pre domácich sa otvárali okienka na brejkové situácie. Z jednej mohli skórovať dokonca dva krát, ale Borbély dokázal obe strely domácich zblokovať. V 84.minúte vnikol do šestnástky Púchy a domáci hráč ho dokázal zastaviť len za cenu faulu. Sám faulovaný dokázal pokutový kop premeniť. V závere zápasu sa už nič vážne pred bránami nestalo a tak sa zápas skončil remízou, z ktorej môžu mať väčšiu radosť domáci.


22.kolo Brusno – Krásno n/Kysucou 0:0
góly:
ŽK:Borbély, Gemzický, Púchy, Belko –
rozhodovali:Jakubjak – Nemček,Bútora
Zostavy:
Brusno:
Škubák-Giertl,Gemzický,Belko,Borbély-Chomistek(72.Bošeľa),Patráš,Sojak,Szczepaniak-Púchy, Varga(70.Vician)
Krásno:Lastovica-Borovička,Timek,Švábik,Lušňák,Blahuta,Ondrušek,Tomčala,JakubecSeko,Štrba
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci nastúpili do zápasu s cieľom odčiniť zakopnutie z Novej Bane, kde stratili víťazstvo. Hneď od úvodu sa pustili do súpera a chceli čo najskôr skórovať. Už v 2.minúte sa uvoľnil Púchy, na jeho strelu brankár zareagoval a vyrazil na roh. K ďalšiemu gólu sa mohli domáci prepracovať v 6.minúte, kedy ušiel po pravej strane Szczepaniak, predral sa k bránkovej čiare a jeho spätnú prihrávku poslal Varga vysoko nad bránu hostí. domáci ďalej tlačili súpera, avšak nedokázali sa dostať do vážnejšej šance a tak ich snaha vyzerala zúfalo. Hostia sa spoliehali hlavne na brejkové situácie. Šancu na skórovanie mali po priamom kope, ich hlavička však minula Škubákovu bránku. Domáci chceli smolu prelomiť po dobrej akcii Szczepaniaka, strela Vargu mierila len do obrancu hostí.
Čo sa nepodarilo v prvom polčase, verili domáci hráči a fanúšikovia, že sa podarí v druhom. Hneď v úvode ušiel opäť Szczepaniak a Varga do tretice netrafil bránu. asi najväčšiu šancu domácich spálil Púchy, po tom čo ušiel obrane hostí, išiel sám na bránu, avšak svoje zakončenie uponáhľal a brankár Lastovica jeho strelu zo šestnástky vyrazil na roh. V 65.minúte prihrával Púchy Chomistekovi ten na Sojaka a jeho strela mierila nad bránu. V 71.minúte domáci brankár presným výkopom poslal do šance Szczepaniaka, ten mieril len do bočnej siete. Hostia mohli skórovať po chybe domácich hráčov, svoj nájazd zo strany nepremenili. Poslednú šancu na skórovanie mal Púchy, hosťujúci Lastovica bol na mieste a vyrazil na roh. V závere domáci chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, z nakopávaných lôpt nedokázali vyťažiť nič.


29.kolo Nová Baňa – Brusno 4:3 (1:2)
góly:Švec 2, Jenes 2 – Varga, Vajda, Szczepaniak
ŽK:Uličný – Gonos
rozhodovali:Korenčík – Krajči,Wojčík
Zostavy:
N.Baňa:
Šutlák-Rudzan,Polc(46.Urgela),Jenes,Horniak-Fríbert(86.Bielik),Wolf J.,Wolf A.,Budinský-Švec,     Uličný
Brusno:Kučera(89.Škubák)-Giertl,Vajda,Belko,Borbély-Gonos,Patráš-Chomistek,Vician(79.Sojak), Szczepaniak(70.Bošeľa)-Varga
KOMENTÁR K ZÁPASU
V úvode zápasu sa svižný futbal v dobrom tempe, o ktoré sa postarali obe mužstvá. Domáci mali loptu viac v držaní, ale hostia boli tí, ktorí mohli skórovať ako prví. Szczepaniak prihral Patrášovi, ktorý mieril zo šestnástich metrov mimo brány. Domáci mali svoju šancu na skórovanie v 5.minúte, keď Švecov priamy kop Kučera s námahou vyrazil na roh a bol úspešný aj pri dorážke domácich. V 11.minúte kopali domáci priamy kop z ľavej strany, na dlhú loptu vybehol Kučera, no nedostal sa k nej a domáci v zakončení netrafili odkrytú bránu. Čo sa nepodarilo v 11.minúte vyšlo o dve minúty neskôr. Domáci poslali dlhú loptu na polovicu Brusna, hosťujúci brankár Kučera ju nestihol zachytiť a po prihrávke z rohu šestnástky nebol problém pre Šveca zakončiť do prázdnej brány. Tento moment viac prospel hosťujúcim hráčom. V 13.minúte ušiel po ľavej strane Szczepaniak prihral spätnú loptu na Chomisteka, ktorý v dobrej pozícii mieril tesne vedľa ľavej žrde domácich. S chuťou hrajúci Szczepaniak opäť ušiel domácej obrane a jeho prihrávku využil na vyrovnanie Varga. Na hodinách svietila 16.minúta a hosťom sa podarilo skoro vyrovnať. O chvíľu mohli ísť domáci opäť do vedenia, ale Budinský mieril tesne vedľa brány. V 23.minúte preletel dlhý nákop Kučeru až na Vargu, ktorý miesto vniknutia do šestnástky loptu zasekol s čím si domáci obrancovia už poradili. V 39.minúte zmaril včasným vybehnutím domáci brankár šancu Szczepaniaka. O minútu neskôr bol po centri Giertla v šanci Varga, domáca obrana odvrátila na roh. Z neho hlavičkoval opäť Varga, ale len do domáceho brankára, ktorý loptu vyrazil k Patrášovi, jeho nožničky sa dostali k Vajdovi a ten poslal hostí do vedenia.
V druhom polčase domáci chceli zvrátiť nepriaznivý výsledok no v 51.minúte po dlhom výkope Kučeru predĺžil Varga na rýchleho Szczepaniaka a ten preloboval domáceho brankára. Hostia tak viedli už o dva góly. Domáci neskladali zbrane a vysunutím vysokého stopéra Jenesa sa pokúšali zvrátiť nepriaznivý výsledok. To sa im začalo dariť už v 57.minúte, keď pošmyknutie Szczepaniaka uľahčilo domácim center do šestnástky, kde bol Švec a znížil na 2:3. Tento okamih dodal domácim krídla a naopak hostia sa nedokázali spamätať zo šoku a vo zvyšnom priebehu zápasu sa nedokázali dostať na dlhšiu dobu na súperovu polovicu. V 72.minúte sa ocitol v šestnástke osamotený Janes a k veľkej radosti domácich vyrovnal na 3:3. Hostia mali šancu po priamom kope Viciana, ale ten mieril nad bránu domáceho brankára. Domáci svoj priamy kop zahrali lepšie a Janes mieril do brvna Kučerovej brány.  V 82.minúte po priamom kope Gonosa hlavičkoval Patráš nad bránu. V 87.minúte poslali domáci dlhú loptu, na tú vybiehal hosťujúci brankár Kučera, zrazil sa d domácim hráčom a so stopérom Vajdom a Janes prestrelil dvoch hráčov hostí stojacich v bráne. Hostia odohrali zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom dokázali otočiť nepriaznivý výsledok vo svoj prospech a boli nebezpeční pre domácu obranu. Naopak v druhom len odkopávali nemohúcne lopty a sústavný tlak domácich nakoniec priniesol otočenie zápasu z 1:3 na 4:3. Za bojovnosť a snahu vyhrali domáci zaslúžene.


21.kolo L.Štiavnica – Brusno 2:0 (0:0)
góly:Kinik, Mahút
ŽK:Púchy, Gonos, Belko
rozhodovali:Tapfer – Nemček,Košarník
Zostavy:
L.Štiavnica:
Žiaran-Baran,Mahút,Halák,Callo-Greguška,Kajan(89.Pavlík),Dzurian(23.Šiška),Štancel-Kinik, Gejdoš(84.Čučka)
Brusno:Škubák-Borbély,Gemzický,Belko,Vician(65.Giertl)-Gonos-Chomistek,Patráš,Sojak(65.Varga), Szczepaniak-Púchy84.(Bošeľa)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Hostia začali zápas lepšie a kombinačnou hrou nepúšťali domácich do nijakých príležitostí. S očakávaného tlaku tak domáci nevyťažili nič, z čoho boli určite prekvapení aj oni sami. Aj keď ich typická hra na nakopávané lopty veľa šancí nepriniesla, predsa len pár príležitostí si dokázali vypracovať. Najskôr hlavičkoval domáci Mahút, ale mieril len do rúk hosťujúceho Škubáka. Hostia mali šancu keď sa predral Szczepaniak, ale jeho pokus zmaril včasným vybehnutím Žiaran. Potom znova pohrozili domáci hráči, ale strelu z priameho kopu vytlačil Škubák nad svoje brvno. Dobrú šancu hostí mal aj Púchy, ale svoj nájazd nezakončil.
Do druhého polčasu nastúpili lepšie domáci hráči a využili tak zlé začiatky polčasov hosťujúceho tímu. Najskôr v 50.minúte hostia ešte ustáli veľký závar pred svojou bránou, no o dve minúty neskôr už dokázali domáci zo závaru pred bránou hostí skórovať, keď prelobovali hosťujúceho Škubáka. Od tohto momentu prebrali opäť opraty do rúk hostia, ale svoje šance nedokázali dostať do finálnej fázy, a keď sa už dostali k zakončeniu, tak netrafili bránu tak ako Belko v 70.minúte, keď osamotený hlavičkoval tesne vedľa ľavej žrde domácich. Hráči domáceho mužstva sa spoliehali len na nakopávané lopty a z nich sa snažili zvýšiť svoj náskok. jednu takú mali v 80.minúte, ale hosťujúci brankár strelu vyrazil. v záverečných minútach v snahe o vyrovnanie hostia vsadili všetko do útoku a domácim sa podarilo z brejkovej situácie zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, keď sa presadil Mahút.


20.kolo MFK Banská Bystrica – Brusno 0:3 (0:3)
góly:Púchy 2, Belko
ŽK:Styk, Rafanides, Caban, Greško – Gonos
rozhodovali:Medveď – Horný,Krahulec
Zostavy:
MFK B.Bystrica:
Mráz-Styk,Stojimirovič,Gašpar,Santoris(83.Kaľavský)-Bendík(83.Murín),Caban,Rafanides, Greško-Hejčík,Schmidtmayer(46.Fojtík)
Brusno:Škubák-Borbély,Gemzický,Belko,Vician-Gonos-Chomistek,Sojak(83.Cimerman),Patráš(62.Varga), Szczepaniak(78.Smrek)-Púchy
KOMENTÁR K ZÁPASU
V derby zápase proti oslabeným domácim začali lepšie hráči Brusna. Hneď od úvodu prebrali iniciatívu a hra sa odvíjala prevažne na polovici domácich. V 10.minúte sa odhodlal ku strele spoza šestnástky Gonos, domáci brankár jeho prudkú strelu neudržal a osamotený Púchy nemal problém loptu doraziť do odkrytej brány. domáci zostali týmto gólom mierne zaskočení. Hráči Brusna hrali naďalej aktívne a domácich pritlačili na ich polovicu. V 21.minúte kopal hosťujúci Gonos roh a po chybe domácej obrany a brankára osamotený Belko zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Ani po tomto momente sa priebeh hry nezmenil, ale domáci si dokázali vypracovať jednu šancu, no v útoku troch na jedného Greško prepásol moment na strelu a následnú prihrávku výborne vystihol Vician a zmaril tak šancu domácich. Bol to jediný náznak šance domácich. Hráči MFK si vypracovali aj štandardné situácie, no obrana hostí ich bez väčších problémov dokázala odvracať do bezpečia. V 31.minúte hosťujúci Púchy povyzvŕtal domácich obrancov a strelou z otočky na prvú tyč prekvapil Mráza. V prvom polčase sa potom už nič závažné neudialo.
Do druhého polčasu nastúpili domáci odhodlaní niečo urobiť s výsledkom. Začali hrať aktívne a viac útočiť. Hostia naopak sa stiahli a nedokázali podržať viac loptu na svojich kopačkách, čo viedlo k miernemu tlaku domácich, ktorý však nedokázali dotiahnuť do finálnej fázy s vypracovaním si nejakej šance. Celkovo bol druhý polčas chudobnejší na šance a upadlo aj tempo hry. Domáci mohli znížiť po rohovom kope, ale hlavička Hejčíka išla tesne vedľa. Nový impulz do hry hostí priniesol Varga, ktorý dokázal rozhýbať hru hostí. Z toho vyplynula aj šanca Púchyho, ktorú domáci brankár vyrazil na roh. Asi najväčšiu šancu domácich mal Greško. Po dlhej lopte za obranu hostí postupoval sám na brankára hostí, ktorý chcel vybehnutím za šestnástku odkopnúť loptu, tú však netrafil a Greško následne prehodil prázdnu bránu hostí. Na rozdiel štyroch gólov mohol zvýšiť Varga, ale jeho strelu zastavilo brvno domácej brány. Ešte jednu šancu na zníženie skóre mali domáci po malej domov Gonosa, ktorú Škubák chytil do rúk pred dobiehajúcim Fojtíkom. No hradba tiel tesne pred bránkovou čiarou zabrala veľkú časť a Gašpar netrafil bránu. Diváci videli zaujímavé derby hlavne v prvom polčase, v ktorom boli hostia jasne lepší čo im stačili na zaslúžený zápasový triumf.


19.kolo Brusno – Kysucké n/Mesto 2:0 (1:0)
góly:Szczepaniak, Púchy
ŽK:Gonos – Horvát, Tabak
rozhodovali:Tapfer – Košarník,Oružinský
Zostavy:
Brusno:
Škubák-Varga,Gemzický,Belko,Vician-Chomistek(80.Giertl),Gonos,Sojak(83.Marko),Szczepaniak-Púchy,Patráš(61.Borbély)
Kysucké n/Mesto:Kosa-Horvát,Valiašek,Cvacho,Janec(46.Kopas)-Boris(19.Čelko),Tabak,Baranec,Chovanko (77.Bočej)-Šidlo,Červenec
KOMENTÁR K ZÁPASU
Po zimnej prestávke, ktorá aj vďaka počasiu trvala päť mesiacov, sme sa konečne dočkali prvého jarného zápasu. Domáci nastúpili s chuťou a od úvodu zatlačili súpera pred vlastnú bránu. Vytvorili si početné množstvo šancí, ale s koncovkou sa trápili. Svoje šance zahadzoval najmä Púchy. V 9.minúte vyšla domácim akcia, Púchy vystrelil do brvna, od ktorého sa lopta odrazila do Szczepaniaka a ten aj s dávkou šťastia otvoril svoj strelecký účet v Brusne a taktiež aj zápasu. Hostia, ktorí sa zamerali hlavne na defenzívu sa stále len bránili a domácu bránu neboli nebezpeční. Náznaky šancí zmarila domáca defenzíva. Domáci svojou útočnou aktivitou držali hostí stále v strehu, ale vo finálnej fáze boli často nepresní.v druhom polčase nastúpili hostia s odhodlaním, že dokážu streliť gól a zamotajú tak priebeh zápasu. Domáci ako keby cez polčas zaspali a v úvode polčasu nehrali tak ako v prvom. A keď sa aj dostali do šance gól nedali. Ako Púchy, ktorý obišiel všetko čo mu stálo v ceste aj brankára, no nedokázal trafiť prázdnu bránu hostí. Domáci diváci tŕpli, aby hostia nevyrovnali z nejakého náhodného útoku až do 81.minúty, kedy Púchy opäť obišiel všetkých a popod padajúceho brankára hostí potvrdil víťazstvo domácich. Hostia môžu byť radi, že inkasovali len dva góly, lebo od väčšieho prídelu ich zachránil výborný výkon brankára Kosu.


13.kolo D.Tižina – Brusno 2:2 (0:2)
góly:Labuda 2 – Varga, Belko
ŽK:Labuda – Škubák
ČK:Chrenovský
rozhodovali:Oružinský – Gonda,Urda
Zostavy:
D.Tižina:
Nikrmajer-Dirgas,Milo,Miko,Maliňák(46.Slavík),Bugala,Todorov,Novák,Vydra,Labuda,Mrázik
Brusno:Škubák-Nikel(86.Čabala),Vajda,Belko,Giertl-Patráš,Gonos-Varga(78.Chrenovský),Sojak,Vician- Púchy
KOMENTÁR K ZÁPASU
Zápas medzi dvomi nováčikmi sa odohral s týždňovým oneskorením, vzhľadom k tomu, že v pôvodnom termíne bolo ihrisko v Tepličke nad Váhom pod snehom. Od úvodu zápasu hrali hostia umne a domácich nepúšťali do žiadnej šance. V 14.minúte otvoril skóre zápasu najlepší strelec Brusna Varga, keď ho centrom našiel Gonos. Domáci zostali mierne zaskočený a na náznak odpovede sa zmohli v 21.minúte, ale strelu jedného z domácich hráčov hosťujúci brankár vyrazil a obrana ju odkopla do bezpečia. V 30.minúte mali domáci veľkú šancu na vyrovnanie, keď sa v šestnástke prekľučkovali až pred Škubáka, no ten podržal svojich spoluhráčov a šancu zneškodnil. Hostia zvýšili v 34.minúte, keď si na roh naskočil Belko a hlavou zvýšil. Do konca polčasu sa už nič vážnejšie nestalo.
Do druhého polčasu domáci pridali na agresivite a vďaka tomu sa dostávali viac do šancí. Hostia sa zamerali na bránenie a udržanie výsledku. Domácim sa podarilo znížiť v 64.minúte, keď sa do šance aj so šťastím dostal Labuda a krížnou strelou prekonal Škubáka. Hostia sa do šancí sa dostávali len z brejkov. Po jednom z nich sa k odrazenej lopte dostal Vician, ale jeho strela tesne minula ľavú žrď domácej brány. Ďalšia Vicianova strela obtrela brvno domácej brány. V záverečnom nápore sa vydal do šestnástky aj domáci brankár, pred bránou Brusna vznikla trma–vrma, domáci hráči sa viac krát dostali ku strele, ale bojujúci hostia ich dokázali zblokovať, až na jednu po ktorej zahral Chrenovský rukou a domáci kopali pokutový kop, ktorý Labuda s prehľadom premenil. Hostia mohli vyhrať, no v druhom polčase neboli aktívni ako v prvom na čo aj doplatili.


12.kolo Brusno – Tisovec 7:0 (4:0)
góly:Púchy 4, Varga, Chrenovský, Vrabec(vlastný)
ŽK:Gemzický – Lupták, Púpala, Sudor
ČK:Lupták
rozhodovali:Súhrada – Moják,Halfár
Zostavy:
Brusno:
Škubák-Gonos(62.Bošeľa),Gemzický,Belko,Borbély-Giertl,Patráš(46.Baboľ),Sojak(71.Chrenovský), Vician-Púchy,Varga
Tisovec:Tokár-Lipták(46.Štefánik),Adamec,Vrabec,Brndiar(46.Dragijský),Levický,Sudor,Bálint,Púpala, Lupták,Tyčiak(72.Valaštek)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci na ceste za povinným víťazstvom začali tlakom a hneď v 1.minúte nepresne zakončoval Vician. V ďalšom priebehu mali domáci hráči loptu na svojich kopačkách, ale narážali na defenzívne ladeného súpera. 7.minúta priniesla vyloženú šancu, ale najskôr Varga netrafil loptu a následne Púchy mieril nepresne. Brusno naďalej hýrilo aktivitou a v 12.minúte zakončoval hlavou Púchy po centri Giertla. Mieril však nepresne. V 17.minúte vnikol do pokutového územia Púchy, bol faulovaný a sám premenil aj nariadený pokutový kop. V 23.minúte vystrelil z diaľky Sojak, hosťujúci Tokár loptu neudržal a Varga zvýšil. V 28.minúte pohrozili aj hostia, no ich akciu nedotiahli do úspešného konca. Z následného protiútoku zakončoval nepresne Vician. V 34.minúte po dlhom výkope domáceho brankára predĺžil loptu Varga a unikajúci Púchy zvýšil na 3:0. V 43.minúte zahrávali domáci priamy kop, v trme – vrme sa zle zorientoval Vrabec a prekonal vlastného brankára. Týmto dal bodku za prvým polčasom.
Druhý polčas začal oťukávaním a do prevej šance sa dostali hostia. Priamy kop Levického domáci Škubák vyrazil na roh. Domáci v druhom polčase poľavili a hostia sa čoraz viac dostávali pred domácu bránu. V 60.minúte tečovanú loptu vyrazil Škubák bravúrne na roh. Hostia mali naďalej viac z hry v 67.minúte pohrozili sériou rohou, z ktorých nevyťažili nič. Hostia mohli skórovať v 69.minúte, ale domáci brankár opäť vyrazil na roh. Za 25.minút druhého polčasu ohrozili domáci hráči súperovho brankára len raz, keď po rohu hlavičkoval Varga. V 77.minúte po dlhej lopte Gemzického využil zaváhanie brankára a obrancu hostí Púchy a do prázdnej brány zavŕšil svoj hetrik. Domáci mohli zvýšiť v 80.minúte, keď Púchy prihral Chrenovskému do vyloženej šance, no ten trafil len presúvajúceho sa hosťujúceho Tokára. Čo sa mu nepodaril chvíľu pred tým vyšlo mu v 85.minúte. Po prihrávke Baboľa preloboval vybiehajúceho Tokára. V 89.minúte po peknej akcii Giertla s Bošeľom druhý menovaný odcentroval a Púchy hlavičkou zakončil najkrajšiu akciu zápasu. Domáci s prehľadom zvládli posledný zápas jesennej časti pred domácim publikom a zaslúžene vyhrali.


11.kolo B.Štiavnica – Brusno 1:1 (1:1)
góly:Kminiak – Sojak
ŽK:Kulík – Púchy, Gonos
rozhodovali:Krajči – Ondák,Juríček
Zostavy:
B.Štiavnica:Pažout-A.Hanzlík(84.Šima),P.Hanzlík,Macejko(73.Ferenčík),Barák,Zuberník,Kulík,Kminiak, Hanus(89.Baranec),Halát,Necpal
Brusno:Škubák-Borbély,Belko,Gemzický,Rapčan(65.Rapčan)-Gonos,Patráš-Varga(78.Baboľ),Sojak,Vician-Púchy(50.Chrenovský)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Zápas začali lepšie hostia a už v 3.minúte prešiel po pravej strane Varga, prihral Gonosovi, ktorého strelu domáci brankár Pažout vyrazil a Vician dorazil do odkrytej brány. Gól neplatil pre postavenie mimo hry. Potom sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Domáci hrozili len štandardnými situáciami alebo snahou o brejkové situácie. Veľkú šancu mal Púchy, no jeho zakončenie po samostatnom nájazde zo strany bolo priamo do rúk domáceho Pažouta. Hostia išli do vedenia po peknej strele Sojaka z 30 metrov v 24.minúte. Domáci odpovedali v 28.minúte. Po odkope od brány hostí, sa lopta dostala ku Kminiakovi a ten chladnokrvne premenil samostatný nájazd. Hra sa odvíjala naďalej v strede ihriska a ani jedno z mužstiev si do polčasu nevypracovalo čistú gólovú šancu.
V druhom polčase sa domáci opäť spoliehali na brejkové situácie a hostia sa snažili súpera predčiť kombinačnou hrou. Domáci si vypracovali náznaky šanci, ale obrana Brusna si dokázala s nimi poradiť. Na druhej strane mohol po dlhom výkope hosťujúceho brankára skórovať Chrenovský, jeho zakončenie tesne minulo domácu bránu. Čím viac sa blížil koniec zápasu začali byť hostia aktívnejší. No pozorná obrana domácich im veľa nedovolila. Strela Baboľa mierila vedľa brány. Domáci mohli skórovať v 76.minúte, hosťujúci Škubák bol však na mieste. Naopak hostia skórovali v 80.minúte, avšak z postavenia mimo hry a Nikel v 83.minúte nepremenil v dobrej pozícii z 5 metrov. Zápas sa tak skončil zaslúženou remízou, s ktorou sú však viac spokojnejší domáci.10.kolo
Brusno – Žilina B 0:1 (0:0)
gól:Guima
ŽK:Gonos, Belko, Rapčan – Vavro
rozhodovali:Petrinec – Parovek,Hrmo
Zostavy:
Brusno:
Škubák-Borbély,Gemzický,Belko,Čabala(67.Chrenovský)-Rapčan,Gonos-Nikel(74.Baboľ),Sojak (70.Bošeľa),Vician-Púchy
Žilina B:Krnáč-Bielik,Vavro,Drahno,Ďuratný-Gergel,Tlacháč,Ďurica,Jasenovský(46.Švikruha)-Guima,Hrbek (89.Kubala)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci hráči nastúpili proti súperovi s rešpektom a oslabený o niektorých hráčov. Prvý náznak šance mal v 5.minúte Nikel, jeho zakončenie bolo nepresné. Hostia mali loptu viac na kopačkách, no domáci ich nepúšťali do šancí. V 17.minúte nevyšiel domácim brejk po spolupráci Púchy – Sojak – Nikel, keď nedokázali presne zakončiť. V 29.minúte mali šancu hostia po chybe domácich, ale domáci brankár bol na mieste. O 5.minút neskôr mali hostia najväčšiu šancu v prvom polčase. Po rýchlom protiútoku sa dostal pred Škubák hosťujúci hráč a jeho zakončenie skončilo na tyčke a odrazenú loptu domáci brankár chytil. V 37.minúte zlikvidoval Škubák strelu hostí a z následného rohu vykopával hlavičku z bránkovej čiary Čabala. V závere polčasu hostia zatlačili, no našťastie z tlaku nič nevyťažili.
V druhom polčase hostia využili hneď svoju prvú šancu na skórovanie. V 52.minúte naskočil na nakopnutú loptu Guima a hlavou otvoril skóre. Domáci pohrozili sériou rohových kopov, no gól sa im nepodarilo dať. Po inkasovanom góle sa domáci začali viac tlačiť pred bránu hostí, gól stále neprichádzal. V 65.minúte Škubák s námahou a so šťastím vyrazil Gergelovu strelu na roh. 71.minúta šanca hostí, ale zakončenie nebolo presné. V 77.minúte obrana hostí zblokovala strelecké pokusy domácich. Hostia mohli rozhodnúť v 81.minúte, ale samostatný nájazd nepremenili, keď netrafili do priestoru brány. 86.minúta a strela Púchyho letiaca tesne vedľa Krnáčovej brány. Z následného brejku mali hostia opäť šancu samostatného nájazdu, zakončenie bolo opäť nepresné. Hostia boli počas zápasu kombinačnejší s čím sa domáci nedokázali vyrovnať, keď im viazol hlavne prechod do útoku.9.kolo
Kalinovo – Brusno 1:2 (0:2)
góly:Máč – Varga, Nikel
ŽK:Šulaj, Koták – Varga, Gemzický, Belko
ČK:Varga
rozhodovali:Petrinec – Kóos,Hrmo
Zostavy:
Kalinovo:
Národa-Melicher,Juhaniak,Prepelica,Kolka,Koták,Šulaj,Ivan,Radič,Pušpoky(69.Paľaga,Máč
Brusno:Škubák-Giertl(71.Gonos),Gemzický,Belko,Borbély-Rapčan,Patráš-Varga,Sojak(79.Chrenovský),Nikel(84.Baboľ)-Púchy
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci začali lepšie a v 3.minúte strela Radiča narobila Škubákovi problémy a chvíľu mu trvalo, kým ju dokázal skrotiť. Domáci sa dostávali do šancí najmä štandardnými situáciami, ale obrana Brusna si s nimi dokázala poradiť. V 18.minúte zahrával hosťujúci Púchy priamy kop, na loptu si naskočil Patráš a jeho hlavička skončila v sieti. Na pokyn asistenta rozhodcu nebol gól uznaný kvôli ofsajdu. V 19.minúte vystrelil z voleja Sojak a jeho strelu domáci Národa s námahou vyrazil. O minútu na to centroval Nikel, lopta sa dostala k Vargovi, ktorý ešte zasekol domáceho obrancu a skóroval. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale vyloženú šancu si nevypracovali a s náznakmi si hosťujúca obrana poradila. Hostia hrali umne a čakali na chyby domácich. V závere polčasu po akcii Púchy – Giertl druhý menovaný odcentroval a Nikel zvýšil na 0:2. tak sa skončil aj prvý polčas.
Do druhého polčasu stúpili mužstvá s rozdielnymi úlohami. Hostia chceli čo najskôr udržať dvojgólový náskok a domáci sa snažili čo najskôr znížiť. Úspešnejší boli domáci, keď skórovali po akcii z pravej strany. O 2.minúty neskôr dostal hosťujúci Varga červenú kartu a od tejto chvíle sa začali ťažké chvíle pre hostí. Domáci sa čoraz viacej tlačili pred súperovu bránu a hostia museli odvracať veľké množstvo centrov a zblokovali strely domácich. Na čo nedosiahla obrana hostí domáci hráči nedokázali presne zakončiť alebo zlikvidoval hosťujúci brankár tak ako v 70.minúte, keď bol v šanci Máč, ale jeho strelu Škubák chytil. Čím viac sa blížil koniec zápasu začali domáci nakopávať lopty do šestnástky. Ani týmto však neuspeli a hostia si pripísali cenné tri body. Hostia podali konsolidovaný a hlavne bojovný výkon, ktorým odčinili zlyhanie zo Zvolena.


2.kolo Zvolen – Brusno 0:3 (0:1)
góly:Baboľ, Púchy, Sojak
ŽK:
rozhodovali:
Čičmanec – Budáč,Holas
Zostavy:
Zvolen:
Höger-Borgoň,Roziak,Jamnický,Kouřil,Huďan,Konôpka,Zlámala(46.Babic),Masný(88.Šimkovič) Baran,Sýkora
Brusno:Škubák-Giertl,Gemzický,Belko,Borbély-Baboľ(65.Marko),Rapčan-Sojak,Patráš(75.Vajda), Chrenovský(50.Varga)-Púchy
KOMENTÁR K ZÁPASU
Zápas začali domáci veľmi dobre a mali aktivitu, ktorá im priniesla sériu rohových kopov. Hostia pohrozili prvý krát v 14.minúte, ale pokus zastavila zástavka asistenta rozhodcu. To čo predvádzali hostia bola hrôza. Súhra hostí bola katastrofálna, chýbala medzihra, presné prihrávky a čo bolo najmarkantnejšie pohyb po ihrisku. V 30.minúte sa rozvlnila sieť, avšak len na sieti za bránou a hostia pokračovali v tragédii. Prvú vážnejšiu šancu mali hostia po rohovom kope v 30.minúte, no v trme-vrme sa nedokázal presadiť Púchy a Sojakovu strelu domáci hráči zblokovali. V 44.minúte centroval so šestnástky Borbély, Patráš hlavičkoval mimo brány. Z následného protiútoku domáci hráč trafil len do bočnej siete brány hostí. V 45.minúte kopali hostia rohový kop, na loptu si naskočil Baboľ a nedal domácemu brankárovi šancu. Týmto gólom spasil zle hrajúcich hostí z Brusna.Cez polčas bol v kabíne hostí veľký rozruch, no veľmi na úrodnú pôdu nepadol. V 47.minúte nepresne zakončoval Sojak. V rozmedzí 55. – 60.minúty mali domáci hráči výhodu rohových kopov, ale svoje náznaky nedotiahli do gólového efektu. V 63.minúte skúšali domáci pozornosť Škubáka, ktorý bol pripravený a z jeho následného dlhého výkopu sa k lopte dostal Púchy, ktorý nezaváhal a skóroval. 68.minúta a najkrajšia akcia zápasu. Domáci zakombinovali na ľavej strane a spätnú prihrávku poslal domáci hráč z 10 metrov nad bránu hostí. V 72.minúte našiel peknou prihrávkou Marko Vargu, ktorý v čistej šanci netrafil ani bránu. V 80.minúte hostia kopali priamy kop z polovice ihriska na loptu naskočil Púchy a s prispením brankára opečiatkoval brvno. Z následného rohu poslal Sojak zle vyrazenú loptu domácim brankárom do siete. 90.minúta priniesla moment, ktorý divákov azda potešil najviac a bol ním konečný hvizd, ktorý ukončil trápenie hostí a naopak domáci podali dobrý výkon a ak budú pokračovať v nich aj ďalej, určite sa dočkajú prvého víťazstva. Hráči hostí  by sa mali za predvedenú hru ospravedlniť divákom, ktorí merali cestu na zápas.8.kolo
Brusno – Z.Poruba 2:0 (1:0)
góly:Varga, Baboľ
ŽK:Púchy,Gemzický – Vyskoč
rozhodovali:Súhrada – Moják,Halfar
Zostavy:
Brusno:
Škubák-Borbély,Gemzický,Belko,Čabala-Rapčan,Gonos(73.Baboľ)-Varga(63.Bošeľa),Patráš, Chrenovský(87.Nikel)-Púchy
Z.Poruba:Vyskoč-Bella,Húska,Vretenár(81.Koštial),Račko,Beťko,Droppa,Králik,Herčut,Čajka,Praštiak (52.Guráň)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci chceli svojho súpera potrápiť a v 7.minúte prihral Varga Patrášovi, jeho prudkú strelu brankár Vyskoč vyrazil. V 11.minúte sa preštrikoval k strele Chrenovský, ale jeho strelu z ľavej strany na prvú tyč brankár vyrazil. O minútu neskôr nacentroval zľava Gonos, k lopte sa na zadnej žrdi dostal Varga a Vyskoč predviedol zázračný zákrok. Gonos bol aj na začiatku akcie vedúcej k prvému gólu. Jeho prudký center z ľavej strany sa dostal k Púchymu, ktorý vo veľmi dobrej šanci nedal a gól strelil až na dva krát Varga. Hostia mohli vyrovnať o dve minúty, ale domáci brankár nebezpečnú strelu na dva krát kryl.
V druhom polčase prvý pohrozili domáci, keď v 53.minúte prihral Púchy na Chrenovského a jeho strelu brankár hostí vyrazil na roh. Z následného rohu po chybe brankára hostí sa v skrumáži dostal k lopte Púchy a jeho strela išla tesne vedľa ľavej tyčky Vyskočovej brány. V 55.minúte z diaľky vystrelil Patráš, Vyskoč bol na mieste. 69.minúta a spolupráca Chrenovský Púchy gól nepriniesla. Proti bol opäť Vyskoč. V 71.minúte priamy kop Chrenovského išiel mimo brány hostí. V 79.minúte vybojoval loptu Baboľ prihral na Chrenovského, ktorého center poslal Púchy hlavou nad bránu. V 86.minúte postupoval sám Púchy, no neskóroval. 87.minúta priniesla druhý gól domácich. Baboľ vybojoval loptu, vnikol do šestnástky a podstrelil hosťujúceho brankára 2:0. V nadstavenom čase sa ocitol ešte v šanci Bošeľa, ale jeho strela mierila nad bránu hostí. Domáci mali počas celého zápasu hru pod kontrolou a súperovi nedovolili dostať sa k vážnejšiemu tlaku a tak zaslúžene vyhrali.7.kolo
Krásno n/Kysucou – Brusno 1:1 (1:0)
góly:Timek – Patráš (11m)
ŽK:Borovička – Rapčan,Giertl
ČK:Timek
rozhodovali:Králik – Balázsik,Bútora
Zostavy:
Krásno nad Kysucou:
Šustek-Borovička,Timek,BlahutaVidosavljevič,Lušňák,Šutý(85.Bukvič),Jakubec,Seko, Štrba,Gavenčiak(46.Kopásek)
Brusno:Škubák-Giertl,Gemzický,Belko,Balík(25.Chrenovský)-Rapčan,Patráš-Bošeľa(76.Nikel),Sojak (25.Baboľ),Borbély-Varga
KOMENTÁR K ZÁPASU
Hostia pricestovali do Krásna s cieľom odčiniť slabý výkon zo zápasu v Žiari. Domáci začali aktívne a hneď od úvodu si vypracovali tlak spojený so štandardnými situáciami. V 2.minúte si na priamy kop naskočil Timek a jemným tečom prekonal Škubáka. Hostia sa chvíľu spamätávali a nedokázali ohroziť bránu súpera. Domáci hrozili hlavne centrovanými loptami, s čím však obrana hostí na čele so Škubákom nemala problém. Už v 25.minúte museli hostia dva krát striedať. Hostia potom preskupili rady a začali sa dostávať viac pred bránu domácich. Po jednom z rohov sa k odrazenej lopte dostal Belko a domáci brankár s námahou vyrazil na roh. Z neho hlavičkoval Baboľ vedľa. Domáci pohrozili pred koncom polčasu, ale strela tesne minula bránu hostí.V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Hostia začali viac útočiť a tlačili sa na domácu polovičku. Tí sa prevažne bránili a hrozili len zo štandardiek. V 60.minúte po priamom kope Patráša sa lopta dostala k Belkovi a jeho strela trafila spojnicu domácej brány. Hostia boli naďalej aktívny a domáci sa len bránili. Jedinou šancou Krásna boli štandardné situácie, ktoré im ponúkali hráči hostí a rozhodcovia. V poslednej 15.minútovke vsadili hostia všetko na jednu kartu a začali hrať na troch hrotových útočníkov. Tento ťah priniesol ešte väčší tlak a v 85.minúte fauloval domáci brankár Chrenovského, no píšťalka hlavného rozhodcu zostala nemá. V 88.minúte zachytil domáci Timek loptu smerujúcu do brány a hlavný rozhodca už tento krát nezaváhal. K lopte sa postavil kapitán Patráš a nedal Šustekovi šancu. Po tomto momente sa vrhali ešte obe mužstvá do útoku, avšak ani jedno z nich sa už nedokázalo presadiť. Diváci videli bojovný zápas, v ktorom však hrali domáci veľmi agresívne, čo by sa im na ihriskách súperov nemuselo vyplatiť.


15.kolo Žiar n/Hronom – Brusno 1:0 (1:0)
gól:Neuschl
ŽK:Borbély
rozhodovali:Hrmo – Petrinec,Koós
Zostavy:
Žiar n/Hronom:Rapčan-Rozemberg,Janúch,Dobrota,Urgela R.,Cvejkuš(67.Kukučka),Debnár,Neuschl (65.Hudec),Urgela J.,Glab(83.Žňava),Bodor
Brusno:Škubák-Borbély,Gemzický,Vajda(60.Marko),Čabala-Sojak,Belko-Varga,Patráš,Nikel(81.Parobek)- Chrenovský(67.Balík)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Hostia pricestovali na zápas v nekompletnej zostave, čo však neospravedlňuje ich výkon, ktorý predviedli v prvom polčase. Hráči predviedli nezáživný a bezkrvný výkon. Chýbal im pohyb, ochota behať a nedostali sa do žiadnej kombinácie. Hráči Brusna v priebehu prvého polčasu nevystrelili na súperovu bránu. Domáci nemali veľa šancí a hra sa prevažnú časť odvíjala medzi šestnástkami. Hneď z prvej príležitosti dokázali hráči Žiaru skórovať. V 14.minúte po chybe obrany hostí si na kolmú loptu R.Urgelu nabehol Neuschl, ktorý bol sám, posadil Škubáka na zadok a poľahky skóroval. Domáci vyslali v priebehu polčasu ešte jednu strelu, s tou si však brankár hostí ľahko poradil.
Po umývaní hláv cez polčasovú prestávku začali na začiatku druhého polčasu hostia z Brusna aktívne. Po rohovom kope v 49.minúte poslal odrazenú loptu z voleja Varga do žrde. Hostia si vypracovali územnú prevahu a dokázali domácich pritlačiť pred vlastnú šestnástku. Z tlaku však nič nebolo a od 65.minúty domáci hru vyrovnali a zápas sa prevažne odohrával medzi šestnástkami. Domáci dva krát vystrelili. Strely to však neboli nebezpečné a brankár Brusna nemal s nimi veľa práce. Z hostí sa do šance dostával Chrenovský, ale domáci brankár ho umne vytlačil z uhla a nedokázal loptu zasunúť do brány. Domáci mohli dva krát skórovať po chybných odkopoch Škubáka, ale svoje šance nevyužili. V závere zápasu mohol vyrovnať Varga, ale domáci Rapčan jeho pokus zmaril a zachránil tak víťazstvo domácich.


6.kolo Brusno – Liptovská Štiavnica 1:0 (1:0)
gól:Varga
ŽK:Giertl – Halák, Dzuriak, Čučka
rozhodovali:Budáč – Čičmanec,Holas
Zostavy:
Brusno:
Škubák-Giertl(61.Belko),Gemzický,Vajda,Borbély-Gonos,Sojak-Varga,Patráš,Nikel(69.Bošeľa)- Chrenovský(81.Rapčan)
L.Štiavnica:Žiaran-Greguška,Čučka,Callo,Šiškaä46.Švidroň),Baran,Dzuriak,Mahút,Kinik,Halák,Kajan (65.Semeník)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Zápas začali lepšie hostia a prvých 15.minút mali aj územnú prevahu. Prvý mohli skórovať domáci, ale obrana hostí Chrenovskému loptu vypichla. V 7.minúte mali hostia príležitosť rohového kopu, domáci brankár loptu podbehol a Kinik hlavičkoval len do žrde. Domáci mohli odpovedať o minútu neskôr, keď prízemný center Giertla Varga neusmernil do brány. Chýbali však len milimetre. Hostia mali naďalej územnú prevahu a skórovať mohli z priameho kopu v 17.minúte. Domáci brankár bol však pozorný a strelu vyrazil. Čo domácim nevyšlo v 8.minúte vyšlo v 31. Chrenovský zamestnal obranu hostí, prihral Giertlovi, ktorý poslal do šestnástky prízemný center, na ktorý si nabehol Varga a domáci išli do vedenia. Hostia mohli skórovať po rohovom kope a skrumáži v domácej šestnástke, ale Škubák ich zakončenie opäť vyrazil.Hostia chceli v druhom polčase vyrovnať, no domáci mohli zvýšiť už v 46.minúte. Sojak prihral v šestnástke Chrenovskému, ktorý sa ocitol sám pred brankárom, no jeho zakončenie skončilo len na žrdi Žiaranovej brány. Hostia mali opäť územnú prevahu, z ktorej nič nevyťažili. V 70.minúte hlavičkoval do stredu brány striedajúci Semeník, domáci Škubák jeho pokus vyrazil. Domáci mohli zvýšiť v 76.minúte, ale domáci kapitán Patráš sám pred brankárom hostí zaváhal. Hostia mali šance na vyrovnanie, ale v 81.minúte hlavičkovali do brvna Škubákovej brány, v 85.minúte vyrazil Škubák nebezpečnú strelu a v 87.minúte sa ocitol v dobrej pozícií hosťujúci hráč, ale premeškal moment na zakončenie a keď vystrelil Varga jeho strelu zblokoval. Diváci videli dobrý zápas, v ktorom domáci vďaka bojovnosti uchmatli tri body.


5.kolo Brusno – MFK Banská Bystrica 3:1 (2:0)
góly:Chrenovský, Patráš (11m), Varga – Styk
ŽK:Gemzický – Gašpar, Piliar, Sylvestr
rozhodovali:Oružinský – Poliak,Gonda
Zostavy:
Brusno:
Škubák-Giertl,Gemzický,Vajda,Borbély-Sojak(86.Rapčan),Gonos-Nikel,Patráš,Chomistek(26.Varga)- Chrenovský(68.Baboľ)
MFK B.Bystrica:Francúz-Piliar,Gašpar,Sylvestr,Penov-Styk,Kohút,Rafanides,Greško-Fojtík-Starší
KOMENTÁR K ZÁPASU
Zápas sa zo začiatku odvíjal medzi šestnástkami a súperi sa len oťukávali. Prvú strelu vyslal v 10.minúte hosťujúci Kohút, mieril však nepresne. V 17.minúte vybojoval Chomistek loptu od obrancu hostí, prihral pred bránu, kde bol nikým nekrytý Chrenovský ten nezaváhal a domáci išli do vedenia. Potom prišiel veľmi zlý okamih, ktorý zatienil aj výhru domácich. V 23.minúte sa nepríjemne zranil domáci najlepší hráč Chomistek. V 31.minúte striedajúci Varga vnikol do šestnástky, kde bol faulovaný a nariadený pokutový kop premenil Patráš. Hostia mohli znížiť Kohútom, ale jeho strelu domáci Škubák kryl aj keď na dva krát.V druhom polčase začali hostia z Banskej Bystrice lepšie, čo sa im aj vyplatilo. V 47.minúte Starší narobil problémy domácej obrane, odcentroval a na zadnej žrdi nikým nekrytý Styk znížil. Domácim chvíľu trvalo, kým sa z tohto momentu spamätali. V 60.minúte vybojoval loptu Varga, vnikol do šestnástky hostí vystrelil a aj keď si hosťujúci brankár na loptu siahol skončila v sieti. V 70.minúte vystrelil nepresne Gonos. V závere chceli hostia ešte zápas zdramatizovať a 15.minút pred koncom sa im to mohlo podariť. Fojtík dostal loptu za obranu domácich, Škubák jeho pokus vyrazil a dorážka Staršieho netrafila odkrytú bránu. Domáci mohli svoje vedenie ešte zvýšiť, no najskôr Baboľ po dlhom výkope domáceho brankára prehodil hosťujúceho Francúza avšak netrafil bránu. V 83.minúte postupoval Patráš sám na bránu po prihrávke od Baboľa, jeho zakončenie minulo bránu MFK. Domáci vyhrali zaslúžene, no ich radosť z troch bodov zatienilo vážne zranenie Chomisteka.14.kolo
Brusno – Nová Baňa 3:3 (1:3)
góly:Chomistek, Chrenovský, Gemzický – Wolf 2, Švec
ŽK:Sojak, Vajda, Chrenovský – Švec, Pleva
rozhodovali:Juríček – Korenčík,Krajči
Zostavy:
Brusno:
Palider-Rapčan(24.Nikel),Gemzický,Vajda,Gonos-Chomistek,Patráš,Sojak(76.Bošeľa),Borbély- Varga (78.Baboľ),Chrenovský
Nová Baňa:Šutlák-J.Wolf,Pleva(83.Bielik),Jenes,Horniak(58.Pavlík)-Budinský(70.Uličný),Šimon,Guláš, Farkaš-A.Wolf,Švec
KOMENTÁR K ZÁPASU
V prvom polčase sa hral v Brusne pre diváka zaujímavý zápas. Výkop mali hostia, ale prvý gól strelili domáci už v 2.minúte. k odrazenej lopte sa Chomistek a ľavačkou otvoril skóre zápasu. Hostia odpovedali v 5.minúte. ich postupný kombinačný útok sa dostal na ľavú stranu, kde Švec prihrával pred bránu a A.Wolf vyrovnal. Hostia pokračovali v útočnej hre a v 15.minúte po individuálnej akcii Šveca, ktorý prihral pred bránu a A.Wolf pätičkou dostal hostí do vedenia. Domáci odpovedali v 27.minúte nepresnou strelou Sojaka. Veľkú šancu na vyrovnanie malo Brusno po akcia Sojak – Chomistek – Sojak, ale brankár hostí bol na mieste. V 34.minúte potiahol loptu po pravej stane Borbély, prihral na Chomisteka, no jeho strelu z vnútra šestnástky brankár hostí vyrazil na roh. O 2.minúty neskôr spravila domáca obrana chybu, keď hrala pozične vysoko, čo využil hosťujúci Švec a svoj samostatný nájazd premenil na rozdiel dvoch gólov. Domáci mali šancu na zníženie v 39.minúte, ale Nikel zľuftoval prihrávku od Chrenovského. Hostia mohli pred koncom polčasu ešte zvýšiť svoj náskok, ich hlavička po rohu mierila len do žrde. V nadstavenom čase prvého polčasu vystrelil Chrenovský a jeho strela tesne minula bránu hostí.V 46.minúte vystrelil do stredu brány domáci Chomistek, brankár Šutlák bol na mieste. O dve minúty zacentroval z pravej strany Varga a Chrenovský z otočky znížil na rozdiel jedného gólu. V tomto okamihu domáci súpera zatlačili, no zo štandardných situácií a rohov nič nevyťažili. V 57.minúte center Gonosa Chrenovský len tečoval a Gemzický naň už nedočiahol. Hostia pohrozili v 58.minúte, ale Palider ich strelu vyrazil a dorážku zblokoval Vajda. Centre ktoré vyprodukovali domáci okolo 72.minúty nikoho nenašli. V záverečnom tlaku kopali domáci priamy kop, ktorý zahrával Gonos a Gemzický vyrovnal. V snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu si domáci vypracovali priamy kop, strelu Chrenovského brankár hostí vyrazil na roh. Domáci odohrali zápas rozdielnych polčasov. V prvom hrali pomaly a ležérne, vďaka čomu prehrávali o dva góly. V druhom snahou vyrovnať súpera zatlačili a dokázali zvrátiť nepriaznivý stav. Najbližšie privíta Brusno v okresnom derby MFK Banská Bystrica – Rakytovce.


4.kolo Kysucké n/Mesto – Brusno 1:3 (1:1)
góly:Boris – Chomistek 2, Chrenovský
ŽK:Bočej – Rapčan, Belko
rozhodovali:Košarnik – Tapfer,Oružinský
Zostavy:
Kysucké nové Mesto:
Poništ-Tabak,Tunega(78.Vavrek),Šidlo,Kravec,Húšťava,Bočej,Boris(71.Kopas),Mičiak, Čelko(46.Štefunda),Švábik
Brusno:Škubák-Rapčan(71.Nikel),Gemzický,Belko,Čabala-Gonos,Patráš-Giertl,Sojak(84.Vajda),Varga-Chomistek(78.Chrenovský)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci nastúpili do zápasu s cieľom odčiniť prehru z minulého kola proti MFK B.Bystrica. Tomu zodpovedal aj ich nástup. Od úvodu sa tlačili pred šestnástku hostí. Prvú strelu vyslali v šiestej minúte, Belko ju tečoval a brankár hostí ju napriek tomu kryl. Ďalšiu a už nebezpečnejšiu strelu vyslali domáci v 17.minúte, ale brankár Škubák ju na dva krát kryl. Hostia hrozili z brejkových situácií, z ktorých si dokázali vypracovať štandardné situácie. Napriek ich množstvu z nich nič nevyťažili. V 30.minúte domáci Boris potiahol loptu z ľavej strany k stredu ihriska, vystrelil a hosťujúceho Škubáka prekvapil a domáci išli do vedenia. Brusno tento moment nezlomilo a hneď z útoku po rozohraní si v šestnástke našiel miesto Chomistek a krížnou strelou ľavou nohou vyrovnal. Domáci sa snažili ešte do polčasu strhnúť vedenie na svoju stranu, no ich strely išli mimo brány hostí.V druhom polčase sa domáci márne snažili streliť vedúci gól, ich hra nebola na takej úrovni, že by prekonali obranu hostí. Brusno umnou hrou kontrolovalo priebeh hry a čoraz viac sa dostávalo pred bránu hostí. Malo aj náznaky šancí, ktoré zostali zatiaľ nevyužité. Výbornú šancu na vedúci gól hostí mal Varga, ale domáci Poništ sa zaskvel výborným reflexným zákrokom. O chvíľu na to mohol skórovať Sojak, keď pri bránkovej čiare výborne zabojoval Giertl, ale opäť zasiahol domáci brankár. V 75.minúte ušiel po pravej strane Chomistek a krásnou strelou na zadnú tyč preloboval domáceho brankára. V 80.minúte mal gól na kopačke Chrenovský, no zľakol sa šance a vystrelil vedľa. Čo sa mu nepodarilo vtedy, vyšlo mu o minútu neskôr. Po kolmej prihrávke Gonosa obišiel domáceho brankára a do prázdnej brány skóroval. Domáci sa pokúšali zvrátiť výsledok nakopávanými loptami, čo však ničomu neviedlo. V nadstavenom čase ešte nastrelil hosťujúci Gonos brvno. Brusno umnou hrou udržalo domácich na dištanc a odčinilo domácu prehru z prvého kola proti Čadci. Tri body bude musieť potvrdiť v stredu proti Novej Bani.


3.kolo Brusno – Bytča 4:0 (3:0)
góly:Varga 3, Sojak
ŽK:Šustek, Špánik
rozhodovali:Králik – Balázsik,Košarnik
Zostavy:
Brusno:
Škubák-Rapčan,Gemzický,Belko,Gonos(80.Vajda)-Giert,Sojak(68.Bošeľa),Patráš,Borbély-Varga (83.Nikel),Chomistek
Bytča:Chrust-KučavíkGašperec(69.Kahát),Trnovec,Hrtánek,Čikota,Beháň,Šustek,Špánik,Šamaj,Škultéty (53.Rybárik)
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci sa postili do súpera hneď od úvodu, lebo chceli streliť prvý gól a mať tak psychickú výhodu. Už v 7.minúte po prihrávke Sojaka išiel sám na bránu Varga, ale namieril len do rúk hosťujúceho brankára. Čo sa mu nepodarilo v 7.minúte napravil v 16.minúte. Giertl ušiel po pravej strane prihral pred bránu a Varga otvoril skóre zápasu. Už o dve minúty neskôr išiel Varga opäť sám na bránu, v šestnástke zasekol súperových hráčov a rutinérsky skóroval. Svoj čistý hetrik zavŕšil Varga v 26.minúte, keď po akcii ako cez kopirák pri prvom góle opäť skóroval po centri Giertla. Hostia pohrozili v 28.minúte, ale domáca obrana na čele s domácim brankárom túto situáciu zvládla. V ďalšej šanci bol opäť Varga, no nedokázal využiť zlú rozohrávku hosťujúceho brankára. Domáci mohli zvýšiť Giertlom, no jeho strelu brankár hostí vyrazil. Poslednú šancu v prvom polčase mal opäť Varga, ale svoj nájazd namieril len do žrde brány hostí.V druhom polčase sa hostia stiahli prestali napádať rozohrávku už na domácej polovičke a sústredili sa na defenzívu a aby neinkasovali ešte viac gólov. V 55.minúte sa k lopte dostal Sojak po chybe hostí, napriahol a jeho strela skončila v sieti 4:0. V ďalšej šanci domácich bol opäť Varga, keď s Chomistekom postupovali 2 na 1. No Varga svoju šancu zmaril a netrafil hosťujúcu bránu. Pred koncom zápasu ešte pohrozil Giertl, ale jeho strela skončila taktiež mimo brány. Domáci hráči predviedli dobrý a bojovný výkon, ktorým zdolali svojho súpera rozdielom triedy.


1.kolo Brusno – Čadca 1:2 (1:2)
góly:Varga – Jarabica, Kubica
ŽK:Vajda – Kubišta, Tlelka J., Hlava J.
rozhodovali: Petrinec – Kóos,Hrmo
Zostavy:
Brusno:Škubák-Gemzický,Vajda,Belko,Gonos(87.Marko)-Chomistek,Patráš,Sojak(46.Giertl),Borbély-Varga (87.Bošeľa),Chrenovský
Čadca:Hlava M.-Novotný,Tlelka J.,Hlava J.,Kulla(79.Grečmal),Michalian,Tlelka T.,Jarabica(89.Kuric),Polka (88.Rajnoha),Kubišta,Kubica
KOMENTÁR K ZÁPASU
Domáci hráči vstúpili do zápasu odhodlane, ale hneď v úvode zápasu mali hostia šancu na skórovanie, ktorú Kubicovi zmaril včasným vybehnutím domáci Škubák. V 5.minúte hlavičkoval Chrenovský a hosťujúci brankár bol na mieste. V 7.minúte domáci využili zlú rozohrávku hosťujúceho brankára, Sojak vybojoval loptu v strede ihriska, prihral Chrenovskému, ktorý bol faulovaný a ponúknutú výhodu dokázal pretaviť na vedúci gól Varga. Hostia mohli vyrovnať strelou Kubicu, no domáci brankár jeho strelu vyrazil a Vajda odkopol do bezpečia. V 16.minúte zahrávali domáci rohový kop, lopta sa dostala až na zadnú tyč k Belkovi a jeho center Gemzický namieril tesne vedľa brány Čadce. V 18.minúte stratil loptu v strede poľa Chomistek hostia zaútočili po ľavej strane, odcentrovali a ich center neodvrátil Belko, lopta sa dostala ku Jarabicovi a ten strelou na bližšiu tyč prekonal domáceho brankára. V 22.minúte hostia vystrelili z diaľky, domáci brankár bol pripravený a loptu vyrazil. V 26.minúte sa po kombinácii hostí dostala lopta ku Kubicovi a jeho strela medzi Belkove nohy prekvapila Škubáka a hostia sa dostali do vedenia. Domáci mohli vyrovnať v 38.minúte, keď sa k centrovanej lopte dostal Chomistek a jeho strela obtrela brvno brány hostí. V závere polčasu centroval Borbély a na jeho center nedočiahol Chrenovský ani Chomistek.
Domáci hráči chceli v druhom polčase aspoň vyrovnať skóre zápasu a tak zatlačili súpera pred svoju bránu, ale nevypracovali žiadnu čistú príležitosť. Hostia hrozili len občasne ako v 54.minúte Polka z priameho kopu, ale Škubák jeho pokus vyrazil na roh. V 63.minúte zblokoval dobrú strelu hosti Vajda. Domáci ohrozili bránu súpera v 68.minúte strelou Gonosa, ale brankár hostí bol na mieste a vyrazil. Pred koncom zápasu mohol vyrovnať Vajda, ale jeho akrobatické zakončenie skončilo vysoko nad bránou hostí. Hráči Brusna hneď v prvom zápase pocítili, že úroveň súťaže je vyššia akú hrali doteraz.  Súper bol vo všetkých činnostiach rýchlejší, agresívnejší a vedel si vybrať fázy hry, keď bol nebezpečný a zatlačil Brusno.

 


1.kolo 5.8.2012 16:30 2.kolo 12.8.2012 16:30
Bytča – MFK B.Bystrica 1:2 MFK B.Bystrica – B.Štiavnica 7:3
Kysucké n/Mesto – Zvolen 4:1 Tisovec – Žilina B 0:1
Brusno – Čadca 1:2 Dolná Tižina – Kalinovo 1:0
L.Štiavnica – Pohronie B 1:2 Nová Baňa – Závažná Poruba 2:1
Krásno n/Kysucou – Nová Baňa 3:2 Pohronie B – Krásno n/Kysucou 2:2
Závažná Poruba – Dolná Tižina 2:2 Čadca – L.Štiavnica 1:2
Kalinovo – Tisovec 3:0 Zvolen – Brusno 0:3
Žilina B – B.Štiavnica 4:1 Bytča – Kysucké n/Mesto 1:3
3.kolo 19.8.2012 16:00 4.kolo 26.8.2012 16:00
Kysucké n/Mesto – MFK B.Bystrica 1:3 MFK B.Bystrica – Tisovec 2:1
Brusno – Bytča 4:0 Dolná Tižina – B.Štiavnica 2:1
L.Štiavnica – Zvolen 8:0 Nová Baňa – Žilina B 1:1
Krásno n/Kysucou – Čadca 1:2 Pohronie B – Kalinovo 0:3
Závažná Poruba – Pohronie B 3:0 Čadca – Závažná Poruba 2:1
Kalinovo – Nová Baňa 0:0 Zvolen – Krásno n/Kysucou 0:1
Žilina B – Dolná Tižina 0:1 Bytča – L.Štiavnica 1:0
B.Štiavnica – Tisovec 2:1 Kysucké n/Mesto – Brusno 1:3
5.kolo 2.9.2012 15:30 6.kolo 9.9.2012 15:30
Brusno – MFK B.Bystrica 3:1 MFK B.Bystrica – Dolná Tižina 1:1
L.Štiavnica – Kysucké n/Mesto 3:1 Nová Baňa – Tisovec 2:1
Krásno n/Kysucou – Bytča 0:0 Pohronie B – B.Štiavnica 3:1
Závažná Poruba – Zvolen 2:0 Čadca – Žilina B 1:0
Kalinovo – Čadca 2:2 Zvolen – Kalinovo 0:0
Žilina B – Pohronie B 4:1 Bytča – Závažná Poruba 5:1
B.Štiavnica – Nová Baňa 3:1 Kysucké n/Mesto – Krásno n/Kysucou 1:2
Tisovec – Dolná Tižina 0:3 Brusno – L.Štiavnica 1:0
7.kolo 16.9.2012 15:00 8.kolo 23.9.2012 15:00
L.Štiavnica – MFK B.Bystrica 1:1 MFK B.Bystrica – Nová Baňa 1:0
Krásno n/Kysucou – Brusno 1:1 Pohronie B – Dolná Tižina 0:2
Závažná Poruba – Kysucké n/Mesto 1:0 Čadca – Tisovec 2:0
Kalinovo – Bytča 1:1 Zvolen – B.Štiavnica 1:4
Žilina B – Zvolen 9:0 Bytča – Žilina B 1:2
B.Štiavnica – Čadca 1:2 Kysucké n/Mesto – Kalinovo 0:0
Tisovec – Pohronie B 1:0 Brusno – Závažná Poruba 2:0
Dolná Tižina – Nová Baňa 2:2 L.Štiavnica – Krásno n/Kysucou 0:3
9.kolo 30.9.2012 15:00 10.kolo 7.10.2012 14:30
Krásno n/Kysucou – MFK B.Bystrica 3:0 MFK B.Bystrica – Pohronie B 2:0
Závažná Poruba – L.Štiavnica 0:2 Čadca – Nová Baňa 2:0
Kalinovo – Brusno 1:2 Zvolen – Dolná Tižina 1:0
Žilina B – Kysucké n/Mesto 3:0 Bytča – Tisovec 2:1
B. Štiavnica – Bytča 1:0 Kysucké n/Mesto – B.Štiavnica 1:1
Tisovec – Zvolen 3:0 Brusno – Žilina B 0:1
Dolná Tižina – Čadca 2:2 L.Štiavnica – Kalinovo 3:4
Nová Baňa – Pohronie B 3:0 Krásno n/Kysucou – Závažná Poruba 3:0
11.kolo 14.10.2012 14:30 12.kolo 21.10.2012 14:00
Závažná Poruba – MFK B.Bystrica 2:0 MFK B.Bystrica – Čadca 2:2
Kalinovo – Krásno n/Kysucou 2:1 Zvolen – Pohronie B 0:1
Žilina B – L.Štiavnica 3:1 Bytča – Nová Baňa 3:2
B.Štiavnica – Brusno 1:1 Kysucké n/Mesto – Dolná Tižina 1:2
Tisovec – Kysucké n/Mesto 2:2 Brusno – Tisovec 7:0
Dolná Tižina – Bytča 0:1 L.Štiavnica – B.Štiavnica 4:1
Nová Baňa – Zvolen 8:0 Krásno n/Kysucou – Žilina B 0:2
Pohronie B – Čadca 1:2 Závažná Poruba – Kalinovo 1:2
13.kolo 28.10.2012 14:00 14.kolo 29.8.2012 16:00
Kalinovo – MFK B.Bystrica 2:0 MFK B.Bystrica – Zvolen 2:0
Žilina B – Závažná Poruba 2:0 Bytča – Čadca 3:2
B.Štiavnica – Krásno n/Kysucou 0:4 Kysucké n/Mesto – Pohronie B 2:1
Tisovec – L.Štiavnica 0:2 Brusno – Nová Baňa 3:3
Dolná Tižina – Brusno 2:2 L.Štiavnica – Dolná Tižina 5:0
Nová Baňa – Kysucké n/Mesto 3:0 Krásno n/Kysucou – Tisovec 2:1
Pohronie B – Bytča 4:0 Závažná Poruba – B.Štiavnica 3:0
Čadca – Zvolen 1:0 Kalinovo – Žilina B 1:0
15.kolo 12.9.2012 15:30 16.kolo 5.6.2013 17:00
Žilina B – MFK B.Bystrica 7:1 MFK B.Bystrica – Bytča 4:1
B.Štiavnica – Kalinovo 0:2 Zvolen – Kysucké n/Mesto 2:1
Tisovec – Závažná Poruba 1:3 ČadcaBrusno 1:1
Dolná Tižina – Krásno n/Kysucou 2:1 Pohronie B – L.Štiavnica 2:0
Nová Baňa – L.Štiavnica 2:0 Nová Baňa – Krásno n/Kysucou 5:1
Pohronie B – Brusno 1:0 Dolná Tižina – Závažná Poruba 1:1
Čadca – Kysucké n/Mesto 1:1 Tisovec – Kalinovo 1:3
Zvolen – Bytča 0:6 B.Štiavnica – Žilina B 0:6
17.kolo 22.5.2013 17:00 18.kolo 23.6.2013 17:30
B.Štiavnica – MFK B.Bystrica 4:1 MFK B.Bystrica – Kysucké n/Mesto 0:0
Žilina B – Tisovec 5:2 BytčaBrusno 2:1
Kalinovo – Dolná Tižina 2:1 Zvolen – L.Štiavnica 2:2
Závažná Poruba – Nová Baňa 1:0 Čadca – Krásno n/Kysucou 1:3
Krásno n/Kysucou – Pohronie B 5:0 Pohronie B – Závažná Poruba 1:0
L.Štiavnica – Čadca 1:2 Nová Baňa – Kalinovo 6:0
BrusnoZvolen 2:1 Dolná Tižina – Žilina B 2:1
Kysucké n/Mesto – Bytča 2:0 Tisovec – B.Štiavnica 1:1
19.kolo 14.4.2013 15:30 20.kolo 21.4.2013 16:00
Tisovec – MFK B.Bystrica 1:1 MFK B.BystricaBrusno  0:3
B.Štiavnica – Dolná Tižina 0:4 Kysucké n/Mesto – L.Štiavnica 0:1
Žilina B – Nová Baňa 6:0 Bytča – Krásno n/Kysucou 1:0
Kalinovo – Pohronie B 4:0 Zvolen – Závažná Poruba 2:3
Závažná Poruba- Čadca 0:1 Čadca – Kalinovo 0:1
Krásno n/Kysucou – Zvolen 3:1 Pohronie B – Žilina B 0:5
L.Štiavnica – Bytča 3:2 Nová Baňa – B.Štiavnica 0:4
BrusnoKysucké n/Mesto 2:0 Dolná Tižina – Tisovec 2:0
21.kolo 28.4.2013 16:00 22.kolo 5.5.2013 16:30
Dolná Tižina – MFK B.Bystrica 2:0 MFK B.Bystrica – L.Štiavnica 2:1
Tisovec – Nová Baňa 1:0 BrusnoKrásno n/Kysucou 0:0
B.Štiavnica – Pohronie B 5:2 Kysucké n/Mesto – Závažná Poruba 2:1
Žilina B – Čadca 4:1 Bytča – Kalinovo 1:4
Kalinovo – Zvolen 2:0 Zvolen – Žilina B 0:4
Závažná Poruba – Bytča 2:0 Čadca – B.Štiavnica 2:1
Krásno n/Kysucou – Kysucké n/Mesto 1:1 Pohronie B – Tisovec 1:4
L.ŠtiavnicaBrusno 2:0 Nová Baňa – Dolná Tižina 4:4
23.kolo 12.5.2013 16:30 24.kolo 19.5.2013 17:00
Nová Baňa – MFK B.Bystrica 3:1 MFK B.Bystrica – Krásno n/Kysucou 0:1
Dolná Tižina – Pohronie B 2:0 L.Štiavnica – Závažná Poruba 2:2
Tisovec – Čadca 2:0 BrusnoKalinovo 2:0
B.Štiavnica – Zvolen 3:1 Kysucké n/Mesto – Žilina B 0:6
Žilina B – Bytča 4:0 kont. Bytča – B. Štiavnica 5:2
Kalinovo – Kysucké n/Mesto 4:0 Zvolen – Tisovec 2:1
Závažná PorubaBrusno 1:1 Čadca – Dolná Tižina 1:1
Krásno n/Kysucou – L.Štiavnica 3:1 Pohronie B – Nová Baňa 1:1
25.kolo 26.5.2013 17:00 26.kolo 2.6.2013 17:00
Pohronie B – MFK B.Bystrica 0:1 MFK B.Bystrica – Závažná Poruba 2:2
Nová Baňa – Čadca 1:0 Krásno n/Kysucou – Kalinovo 0:0
Dolná Tižina – Zvolen 2:1 L.Štiavnica – Žilina B 0:2
Tisovec – Bytča 3:0 BrusnoB.Štiavnica 3:0 kont.
B.Štiavnica – Kysucké n/Mesto 0:2 Kysucké n/Mesto – Tisovec 2:2
Žilina BBrusno 3:1 Bytča – Dolná Tižina 2:1
Kalinovo – L.Štiavnica 2:0 Zvolen – Nová Baňa 1:1
Závažná Poruba – Krásno n/Kysucou 3:2 Čadca – Pohronie B 2:0
27.kolo 9.6.2013 17:00 28.kolo 16.6.2013 17:00
Čadca – MFK B.Bystrica 6:0 MFK B.Bystrica – Kalinovo 1:2
Pohronie B – Zvolen 4:1 Závažná Poruba – Žilina B 2:2
Nová Baňa – Bytča 2:0 Krásno n/Kysucou – B.Štiavnica 4:0
Dolná Tižina – Kysucké n/Mesto 1:2 L.Štiavnica – Tisovec 0:3
TisovecBrusno 3:1 BrusnoDolná Tižina 4:0
B.Štiavnica – L.Štiavnica 0:2 Kysucké n/Mesto – Nová Baňa 1:1
Žilina B – Krásno n/Kysucou 7:0 Bytča – Pohronie B 2:2
Kalinovo – Závažná Poruba 5:0 Zvolen – Čadca 2:1
29.kolo 1.5.2013 16:30 30.kolo 8.5.2013 16:30
Zvolen – MFK B.Bystrica 1:0 MFK B.Bystrica – Žilina B 0:2
Čadca – Bytča 4:0 Kalinovo – B.Štiavnica 5:1
Pohronie B – Kysucké n/Mesto 4:0 Závažná Poruba – Tisovec 2:0
Nová BaňaBrusno 4:3 Krásno n/Kysucou – Dolná Tižina 0:1
Dolná Tižina – L.Štiavnica 1:1 L.Štiavnica – Nová Baňa 0:0
Tisovec – Krásno n/Kysucou 1:1 BrusnoPohronie B 1:1
B.Štiavnica – Závažná Poruba 1:2 Kysucké n/Mesto – Čadca 0:0
Žilina B – Kalinovo 6:2 Bytča – Zvolen 1:0

Poznámky:
Kysucké nové Mesto – sobota UHČ
Čadca – sobota UHČ
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa B – sobota UHČ
MFK Banská Bystrica – sobota UHČ
D. Tižina – ihrisko Teplička n. Váhom
Žilina B – ihrisko Kotrčina Lúčka