FK 34 Brusno,  Baník Štiavnické Bane,  JUPIE Banská Bystrica – Podlavice,  SKLOTATRAN Poltár,  Baník Kalinovo,  FK Žiar nad Hronom,  CSM Tisovec,  PS Hliník nad Hronom,  Sitno Banská Štiavnica,  MFK Revúca,  Poľnohospodár Veľký Blh,  FC 98 Hajnáčka,  FC Slovan Divín,  Prameň Dolná Strehová

25.kolo 13.6.2010 17:00 Brusno – Poltár 6:1 (4:1)
góly:Sokol 2, Chrenovský 2, Koreň, Tuhársky
ŽK:Lehotský Ľ. – Melicher, Segeč, Ondrášik
Zostavy:
Brusno:Gardošík-Lehotský A.,Lehotský Ľ.,Sokol,Tuhársky-Giertl(37.Škubák 79.Petrík),Patráš,Sojak,Koreň-Chrenovský,Švidraň
Poltár:Kulich-Ondrášik,Segeč,Nosáľ,Pagáč-Šustek,Šuľaj,Melicher,Slavkovský-Karásek,Valentýni
KOMENTÁR K ZÁPASU
Pre domácich sa zápas nezačal najlepšie. Už v 5.minúte vyrobil hrúbku domáci brankár Gardošík keď podbehol center a hosťujúci Nosáľ hlavou otvoril skóre. Našťastie to domácich neznervóznilo a dokázali rýchlo vyrovnať. V 12.minúte Koreňov priamy kop skončil za prekvapeným brankárom hostí. Ako sa neskôr ukázalo hosťujúci brankár bol nakoniec postavou zápasu, avšak na jeho smolu negatívnou. V 17.minúte kopal Koreň opäť priamy kop hosťujúcu brankár Kulich loptu neudržal a Chrenovský ju dorazil a domáci viedli. To však ani z ďaleka nebolo z domácej strany všetko. S chuťou hrajúci Tuhársky v 28.minúte posielal center pred bránu a na prekvapenie hostí ten skončil v ich bráne. V 35.minúte prišiel pre domácich nepríjemný okamih. Zranil sa Giertl a keďže na lavičke náhradníkov sedeli len dvaja brankári prezlečený ako hráči, jeden z nich musel do poľa. V 45.minúte sa na hranici šestnástky dobre uvoľnil Chrenovský a jeho strela skončila v sieti hosťujúceho mužstva.
Druhý polčas mali opäť domáci navrch a bolo len otázkou času kedy padne ďalší gól. A domáci sa dočkali v 65.minúte, keď po faule na Chrenovského trafil z priameho kopu presne k žrdi Sokol. Aj pri tomto góle sa ukázal nie moc dobrý deň hosťujúceho brankára. A 67.minúta rozburácala domáci štadión opäť. Domáci mali znova výhodu priameho kopu, loptu si znova postavil Sokol a nechytateľne skóroval. Po tomto okamihu sa zápas už len dohrával a ani jedno z mužstiev si už nevypracovalo vyloženú šancu. Za zmienku ešte stojí striedanie v domácom mužstve, keď hrajúceho brankára Škubáka nahradil v 79.minúte ďalší hrajúci brankár Petrík. Domáci sa rozlúčili s publikom peknou nádielkou gólov a prelomili negatívnu sériu, že keď sa varí doma guláš nedokázalo Brusno doma vyhrať. Ďakujeme divákom za ich celosezónnu podporu a tešíme sa na stretnutie novom súťažnom ročníku.

24.kolo 6.6.2010 17:00 Š.Bane – Brusno 2:1 (1:0)
gól:Švidraň
ŽK:Spišiak, Michalek, Ondrík – Ďurajka, Belko
ČK:Ďurajka, Klinec
rozhodovali:Ostrihoň – Holas,Kret
Zostavy:
Š.Bane:Sekula-Pavlík M.,Kmeť,Sochor,Šima-Spišiak(76.Heiler),Beňo,Ondrík,Pavlík V.-Holmík(69.Blaško),Michalek
Brusno:Gardošík-Klinec,Ďurajka,Lehotský Ľ.,Tuhársky-Giertl,Belko,Sojak,Chrenovský(80.Koreň)-Patráš,Švidraň
KOMENTÁR K ZÁPASU:
Domáci začali dobre a už v 1.minúte mali náznak šance. Brusno nezachytilo úvod a si Š.Bane vypracovali ďalšie šance. V 9.minúte zachránil šancu domácich vkĺzačkou Tuhársky a Gardošík slabú strelu zlikvidoval. Prvú strelu na bránu domácich vyslal Patráš v 14.minúte. Išla však do stredu brány a tak s ňou nemal domáci brankár Sekula žiadne problémy. Brusno sa potom osmelilo, ale nedokázalo sa dostať do finálnej fázy. Všetkým akciám chýbalo zakončenie. Ďalšou šancou bola v 31.minúte hlavička Belka, išla však vedľa domácej brány. Asi najväčšiu šancu hostí mal Švidraň, keď po chybe Sochora postupoval sám na bránu. Vytlačil s so streleckého uhla a tak jeho strelu z uhla brankár kryl. Domáci sa dočkali vytúženého gólu v 39.minúte, keď sa hlavou presadil Holmík.
Prvou šancou druhého polčasu bola zblokovaná strela Chrenovského. V 56.minúte odpískal hlavný rozhodca Ostrihoň pokutový kop v prospech domácich po ruke Klinca.. Predchádzalo tomu však postrčenie domácim hráčom. Loptu si postavil Sochor a bezpečne premenil. Tento okamih neuniesol Ďurajka a po náznaku hodu lopty do rozhodcu uvidel druhú žltú kartu a následne červenú. Obrovskú šancu Brusna mal v 69.minúte po prihrávke Švidraňa Patráš, ale z 3 metrov prestrelil domácu bránu. 73.minúta priniesla druhú červenú kartu pre Brusno. Po urážke rozhodcu ju videl Klinec. Po tomto okamihu hráči Brusna viac ožili a paradoxne hrali lepšie ako v plnom počte. Svoju aktivitu dokázali využiť aj na skorigovanie výsledku. Po dlhom odkope Gardošíka a predĺžení lopty Patrášom postupoval sám na bránu Švidraň, a v 78.minúte znížil na 2:1. Brusno sa snažilo o vyrovnanie, ale vyloženú šancu si nevypracovalo. V 89.minúte zachránil na bránkovej čiare Gardošík a tak sa zápas skončil výsledkom 2:1. Brusno doplatilo na svoju nedisciplinovanosť.

23.kolo 30.5.2010 17:00 Brusno – Hajnačka 6:1 (2:0)
góly:Švidraň 2, Koreň, Giertl, Sojak, Klinec
ŽK:Chrenovský – Kovacs, Szó
rozhodovali:Gyorgy – Mačuda,Martin
Zostavy:
Brusno:Škubák(57.Petrík)-A.Lehotský,Ľ.Lehotský,Belko,Klinec(65.Turanský)-Gietl,Sojak,Patráš,Koreň,(57.Luptovčiak)-Chrenovský,Švidraň
Hajnačka:Czene-Agocz,Szokovacs,Uhrin,Szó,Kovacs,Potocsi,Gaspar,Ruszo,Pataky,Juhasz
KOMENTÁR K ZÁPASU:
Domáci začali od úvodu hrať na súperovej polovici a v prvom polčase si vypracovali nespočetné množstvo šancí, ale väčšinou zostali nevyužité. Prvú obrovskú šancu spálil Koreň, keď v 7.minúte išiel od polovice ihriska sám na bránu, v poslednom okamihu si hodil loptu ďaleko od nohy a tak zakončil len do brankárových nôh. Tým sa začal seriál nepremenných domácich šancí. V 11.minúte nespracoval prihrávku od Patráša Chrenovský ktorý bol sám a mohol skórovať. 26.minúta a opäť nevyužitá šanca Chrenovského, keď prekopol z 5 metrov. V 28.minúte sa domáci dočkali. Najskôr Chrenovský nepremenil svoju šancu a odrazenú loptu dopravil do brány Koreň 1:0. V 30.minúte neuznali rozhodcovia domácim gól Klinca pre údajný ofsajd. Sojak v 32.minúte len tesne minul bránu strelou zo šestnástky. V 34.minúte išiel Giertl sám, ale zahodil a to isté sa opakovalo aj v 40.minúte z kopačky Chrenovského. V 42.minúte sa po peknej akcii presadil Švidraň, keď si pekne narazil loptu a prestrelil brankára.
Úvod druhého polčasu bol úrodný na góly. Najskôr krásne vysunul Švidraň Giertla a ten rutinérsky zvýšil na 3:0. Vzápätí udreli hostia, keď Agocs prešiel stredom domácej obrany a znížil na 3:1. Pokoj na domáce kopačky vrátil v 50.minúte Sojak. Od vtedy sa zápas len dohrával. Domáci sa zo slabým súperom pohrávali a v 55.minúte Klinec zvýšil na 5:1, keď využil svoj inštinkt na dobré postavenie sa pred bránou a doklepol loptu do prázdnej brány. V 66.minúte pálil Patráš, avšak jeho strelu výborne chytajúci Czene kryl. 77.minúte priniesla pekný moment ale domáci Giertl sa zľakol a miesto strely z voleja volil nič neriešiacu prihrávku na Chrenovského. Skóre „gulášového“ zápasu uzavrel Švidraň

22. kolo 23.5.2010 17:00 Revúca – Brusno 1:1 (0:0)
gól:Švidraň
ŽK:Gomori,Varhoľak – Klinec,Sokol
rozhodovali:Janíček – Švec,Vrtich
Zostavy:
Revúca:Smrek-Švihla L.,Švihla T.,Šestina(90.Gallo),Neušel,Lunter(80.Varhoľak),Máté J.,Majerčík,Máté K.,Gomori,Urc
Brusno:Škubák-Klinec,Sokol,Lehotský Ľ.,Tuhársky-Giertl(72.Luptovčiak),Belko,Sojak,Koreň(60.Chrenovský)-
Švidraň,Patráš
Zápas sa začal lepšie pre hostí. Hráči Brusna mali od úvodu loptu viac na svojich kopačkách a nedovolili domácim žiadny tlak. Brusno sa snažilo kombinačnou hrou súpera prečísliť, ale domáci hráči pozorne bránili. Prvou šancou zápasu bol priamy kop Sokola, ktorý však nikto netečoval a domáci brankár loptu chytil. Hráči domácej Revúcej hrali väčšinou na brejky a po jednom z nich v 23.minúte aj zakončili. Hosťujúci brankár Škubák stál na mieste a loptu vyrazil. Dokázal si poradiť aj s hlavičkou z následného rohového kopu. Asi najväčšiu šancu prvého polčasu mal Patráš, keď dostal dobrú prihrávku od Švidraňa, ale netrafil bránu.
V druhom polčase začali lepšie domáci hráči. Pritlačili Brusno na ich polovičku, ale želaný efekt v podobe gólu to neprinieslo. Paradoxne do vedenia išli hostia, keď Švidraň využili chybu domácej obrany a dokázal prestreliť tieniaceho hráča aj brankára. A tak bolo v 52.minúte 0:1. Po tomto góle Revúca ešte viac pridala na obrátkach a vytvorila sa tlak, v ktorom boli aj náznaky šancí a skrumáží. V 71.minúte vypočul volanie publika hlavný rozhodca po signalizácii AR1 a odpískal pokutový kop v prospech domácich. K lopte sa postavil Majerčík a aj keď s námahou ale predsa premenil a vyrovnal na 1:1. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a tak sa zápas skončil nerozhodným výsledkom.

20. kolo 9.5.2010 16:30 Brusno – Tisovec 3:1 (1:0)
góly:Koreň,Sokol (11m),Chrenovský
ŽK:Koreň,Klinec,Ďurajka,Sokol,Chrenovský – Lipták
ČK:Lipták (Tisovec)
rozhodovali:Galad – Urda,Gonda
Zostavy:
Brusno:Gardošík(Škubák)-Klinec,Sokol,Ďurajka,Tuhársky-Giertl(Luptovčiak),Belko,Sojak,Koreň(Chrenovský)-Patráš,Švidraň
Tisovec:Belica-Slašťan,Lipták,Adamek,Šándor,Brndiar,Dacho,Hurák R.,Sudor,Hurák J.,Brašeň
Domáci začali veľmi dobre a hneď od úvodu pritlačili hostí z Tisovca. Už v 1.minúte zblokovala obrana hostí strelu Sojaka. O minútu na to Belko pekne vysunul stredom obrany Patráša a ten prestrelil vo vyloženej šanci. V 3.minúte ušli hostia, ale zakončenie Brašeňa sa gólom neskončilo. V 7.minúte strelu Sokola z priameho kopu zneškodnil brankár Belica. V 9. a 11.minúte bol blízko ku gólu Švidraň, ale jeho pokusy hosťujúci brankár zneškodnil. V 13.minúte pekne vystrelil Klinec, jeho strelu tečoval Švidraň vedľa. V tej istej minúte vystrelil aj Giertl, ale Belica stál na svojom mieste. V 22.minúte zostal v strede ihriska sám Sojak, jeho strelu brankár hostí vyrazil a Koreň nemal problém doraziť loptu do prázdnej brány. V 24.minúte ušiel Koreň pekne po ľavej strane, jeho strieľanú prihrávku nedočiahol Švidraň a ani Giertl. V 38.minúte mali hostia výhodu priameho kopu takmer z pol ihriska, napriek tomu nebezpečne vystrelili tesne nad. O minútu na to po chybe domácej obrany zachránil včasným vybehnutím domáci brankár Gardošík. Úspešný bol aj po strele Brašeňa v 40.minúte. Hostia mali šancu opäť po chybe domácich hráčov, keď Belko prihrával dozadu, jeho prihrávku vystihol Brašeň dokázal vystreliť a vyrazená lopta od domáceho brankára sa odrazila do Brašeňa a od neho mimo brány.
Druhý polčas začali hostia aktívnejšie a v 52.minúte urobil chybu Ďurajka, Sokol zastavil hosťujúceho hráča len za cenu faulu a kopala sa penalta. Loptu si postavil Šándor a bezpečne premenil 1:1. Potom hra prebiehala zväčša medzi šestnástkami, keď ani jedno mužstvo nechcelo spraviť chybu. V 73.minúte sa pekne uvoľnil v rohu pokutového územia Chrenovský, bol faulovaný a domáci kopali penaltu. K lopte sa postavil Sokol a opäť poslal domácich do vedenia. V 75.minúte unikol Švidraň, ale jeho pokus brankár chytil. V 78.minúte si diváci zakričali gól aj po tretí krát, keď sa pekne uvoľnil Chrenovský a na jeho krížnu strelu nemal hosťujúci brankár nárok. V 80.minúte strieľal Švidraň, ale jeho pokus išiel nad. Domáci podali po dvoch zápasoch veľmi dobrý výkon a tri body si jednoznačne zaslúžili.

19. kolo 2.5.2010 16:30 Kalinovo – Brusno 3:0 (1:0)